قول حمایتی نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک به صالحی امیری

به گزارش وبلاگ پریها، به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از اندونزی، سیدرضا صالحی امیری روز گذشته و در خلال مجمع عمومی شورای المپیک آسیا OCA با یوزای چینگ نایب رئیس چینی کمیته بین المللی المپیک و رئیس فدراسیون جهانی ووشو دیدار وگفتگو کرد.

قول حمایتی نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک به صالحی امیری

در ابتدای این دیدار یوزای چینگ از حمایتهای خوب کمیته ملی المپیک ایران از فدراسیون ووشو تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدوارم مسئولین جدید کمیته ملی المپیک نگاه حمایتی خود از ووشوی ایران که در حال حاضر جزو قویترین کشورهای جهان است دریغ نکند.

وی ادامه داد: بعنوان نایب رئیس IOC و همچنین OCA و بعنوان نماینده توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک آمادگی خودم را برای پیگیری بازپس گیری عضویت ایران در هیات اجرایی این نهاد بین المللی ورزشی اعلام می کنم تا ایران هم بتواند مجدد IOC MEMBER داشته باشد.

یوزای چینگ در انتها این نشست گفت: ایران کشوری بزرگ و مطرح در سطح ورزش آسیا و جهان است که باید حتما به این مهم دست یابد.

صالحی امیری نیز ضمن تقدیر از حمایتهای فدراسیون جهانی ووشو از ووشوی کشورمان گفت: رابطه کشور ایران و چین همیشه مستحکم و استراتژیک بوده و شکی نداریم که بخش عمده ای از موفقیت امروز ووشوی ایران مدیون حمایتها و نگاه توسعه ای شما بوده است.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در انتها نشست خواهان توسعه همکاری هر چه بیشتر کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون جهانی ووشو با کمیته ملی المپیک ایران شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 مهر 1397 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 94

به "قول حمایتی نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک به صالحی امیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول حمایتی نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک به صالحی امیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید