نقره داغ شدن بانک های سوئیسی

به گزارش وبلاگ پریها، دو بانک سوئیسی در هنگ کنگ و آمریکا به دلیل تخلفات خود با جرائم سنگینی روبرو شدند.

نقره داغ شدن بانک های سوئیسی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان نظارت بر اوراق بهادار هنگ کنگ خاطرنشان کرد که به دلیل سو استفاده شعبه مستقر در هنگ کنگ بانک یو بی اس از اطلاعات 5000 مشتری خود، این بانک را 400 میلیون دلار هنگ کنگ (معادل 52 میلیون دلار آمریکا) جریمه نموده است. این پرونده که مربوط به سال های 2008 تا 2017 می گردد، سنگین ترین جریمه یک بانک خارجی در تاریخ هنگ کنگ محسوب می گردد.

طبق اعلام نهاد ناظر هنگ کنگی، در بازرسی از عملکرد بانک یو بی اس معین شده است که این بانک نتوانسته است از منافع مشتریانش محافظت کند و در سیستم کنترل داخلی آن، نواقص متعددی کشف شده است. این مساله باعث شده است تا حدود 28 هزار و 700 تراکنش تحت تاثیر قرار گیرد. بانک یو بی اس موافقت نموده است تا 200 میلیون دلار هنگ کنگ خسارت به مشتریان خود پرداخت کند.

بانک سوئیسی با قبول اشتباهات خود اعلام نموده است که بعضی از سو استغفاده های انجام شده را خود به نهاد ناظر هنگ کنگی اطلاع داده است.

از سوی دیگر بانک اچ اس بی سی سوئیس در آمریکا به دلیل فرار اقتصادیاتی 200 میلیون دلار جریمه شده است. وزارت دادگستری آمریکا اعلام نموده است که مدیران بانکی و کنترل دارایی این بانک در آمریکا به مشتریان در مورد راهکارهای کمتر پرداخت کردن اقتصادیات مشاوره داده اند و این مساله در بعضی از موارد منجر به تسهیل ارتکاب جرائم اقتصادی و فعالیت های غیرقانونی اقتصادیاتی شده است.

در سال 2002 نیز پرونده بانک اچ اس بی سی در آمریکا به دلیل افشا نکردن اطلاعات حساب 720 مشتری خود به ارزش بیش از از 800 میلیون دلار مورد رسیدگی دستگاه قضائی آمریکا قرار گرفته بود. این بانک به دلیل پرونده فوق ناچار شد تا با پرداخت 60.6 میلیون دلار جریمه موافقت کند. در ماه های اخیر سختگیری مقامات آمریکایی بر روی بانک های سوئیسی به دلیل نقش احتاقتصادی آن ها در فرار اقتصادیاتی افزایش یافته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 701

به "نقره داغ شدن بانک های سوئیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقره داغ شدن بانک های سوئیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید