مقاله: برج شانگهای (چین)

به گزارش وبلاگ مجله پریها، این ساختمان بر طبق نوآوری های اخیر در طراحی آسمان خراش های خیلی بلند ساخته شده است. مانند دیگر ساختمان های بلند دنیا که در چند سال اخیر ساخته شده اند، به جای استفاده از یک چارچوب ساده فولادی برای اسکلت، در این سازه از یک هسته بتنی ضخیم استفاده شده است. به خاطر خاک شنی منطقه و زمین لرزه ها و توفان های شدید، ساخت چنین سازه هایی در شانگهای سخت است. به همین دلیل است که این ساختمان بر روی 980 ستون 70 متری بتونی قرار گرفته است. برای با ثبات کردن سازه در مواجهه با بادهای قوی آن را با یک طراحی نوآورانه و به شکلی استوانه ای و مارپیچ ساخته اند. طراحی حلزون مانند سازه علاوه بر آیرودینامیکی کردنش، آن را فوق العاده زیبا و دیدنی کرده است. این سازه نمایشی اعجاب انگیز از مهندسی قرن بیست و یکم است. برای ذخیره انرژی و ایجاد محافظت بیشتر، این برج مانند یک فلاسک با دو لایه بیرونی شیشه ای ساخته شده است.

مقاله: برج شانگهای (چین)

شما می توانید از منظره شهر در سکوی تماشای منظره در طبقات 121، 122 و 123 لذت ببرید. این سکو در ارتفاع 561 متری سطح زمین قرار داشته و 6 متر از سکوی موجود در برج الخلیفه (در ارتفاع 555 متری) بلندتر است. این سکو 5 طبقه تا طبقه آخر برج فاصله دارد. شرکت Mitsubishi سریع ترین آسانسورهای دنیا را برای این سازه طراحی کرده است. این آسانسورها تا 70 کیلومتر در ساعت سرعت می گیرند. از پایین برج در عرض 55 ثانیه به طبقه 119ام خواهید رسید. برای داشتن این تجربه هم که شده بازدید از برج شانگهای به همه گردشگران توصیه می شود.

برج شانگهای کاری کرده است که مرکز مالی جهانی شانگهای و برج 88 طبقه ای Jin Mao در کنارش کوتاه به نظر آیند. برج شانگهای حدود 122 متر از مرکز مالی جهانی شانگهای و ساختمان Taipei 101 بلندتر است. یکی از هیجان انگیزترین کارهایی که می توانید در مدت تور چین در شانگهای انجام دهید اقامت در دومین هتل مرتفع جهان است. این هتل بین طبقات 84 و 110 ساختمان قرار گرفته و در مجموع 258 اتاق دارد. تا سال 2015 تنها هتل Ritz Carleton در برج ICC هنگ کنگ که در ارتفاع 484 متری قرار دارد بلندتر بوده است. هتل برج مرکز مالی Ping An در شنزن که در سال 2016 یا 2017 به اتمام می رسد بلندتر خواهد بود.

منبع مقاله: برج شانگهای (چین)

انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1906

به "مقاله: برج شانگهای (چین)" امتیاز دهید

1 کاربر به "مقاله: برج شانگهای (چین)" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: برج شانگهای (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید