مشکل ساز شدن میزبانی رشت در شبکه شهرهای خلاق خوراک دنیا

به گزارش مجله پریها، بعدازظهر سه شنبه جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت در تالار شورا برگزار گردید. اگرچه دستور این جلسه انتخاب مشاوران فرهنگی این کمیسیون بود، اما یکی از مهمترین بحث های این جلسه موضوع میزبانی رشت در زمینه جشنواره شبکه شهرهای خلاق خوراک بود.

مشکل ساز شدن میزبانی رشت در شبکه شهرهای خلاق خوراک دنیا

این موضوع در حالی در کمیسیون مطرح شد که طی روزهای گذشته حواشی در زمینه هزینه 10 میلیارد تومانی این جشنواره برای شهرداری رشت خبرساز گردیده بود. جشنواره ای که در آذر ماه به میزبانی شهر رشت و با حضور اعضا از کشورهای مختلف دنیا برگزار می گردد و عضویت شهر رشت در این شبکه منوط به برگزاری این جشنواره است.

اگرچه نماینده رشت در شبکه شهرهای خلاق خوراک شناسی یونسکو تاکنون گزارش شفافی از سفرهای خود به کشورهای عضو به شورای شهر ارائه نداده است، اما به ادعا وی عضویت رشت در این شبکه مستلزم برگزاری این جشنواره است که تاکنون دو بار تاریخ آن به تعویق افتاده و آذرماه، آخرین فرصت است.

برخی اعضای شورای شهر نسبت به هزینه این سفرها همواره معترض بوده و در زمان شهردار قبلی نیز موافقت خود را مشروط به دریافت حامیان مالی دانستند.

در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به این موضوع، گفت: شهرداری رشت دارای مسائل نقدینگی بسیاری بوده و احتمال اینکه درامسال موفق به برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی خوبی نشویم بسیار است.

محمدحسن عاقل منش اضافه نمود: باید کوشش کنیم تا متولیان شهرداری در کنار فعالیت های عمرانی به مباحث فرهنگی نیز توجه نمایند.

وی به میزبانی شهر رشت در جشنواره شهرهای شبکه خلاق خوراک در آذر ماه امسال نیز اشاره نمود و گفت: باید میزان آمادگی شهروندان در شهر و همچنین مدیریت شهری سنجیده گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با تأکید برلزوم آنالیز در زمینه هزینه های برگزاری این جشنواره، گفت: باید آنالیز گردد که آیا راه حلی برای تداوم عضویت شهر رشت در این شبکه بدون برگزاری این جشنواره وجود دارد؟

عاقل منش خواهان ارائه راه حل از سوی اعضای شورای شهر رشت شد و یادآورشد: حفظ حیثیت و آبروی شهر رشت، استان گیلان و کشور در گرو این میزبانی بوده و برگزاری صحیح این جشنواره بسیار مهم است.

عدم درآمدزایی از عنوان شهر خلاق خوراک شناسی

یکی دیگر از اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت در این جلسه گفت: شهرداری تاکنون از برند شهر خلاق چه استفاده ای نموده است!؟ در حالی که استفاده درست از این برند می توانست زمینه درآمدزایی را برای شهرداری رشت فراهم کند.

بهراد ذاکری با اشاره به هزینه بر بود این عنوان برای شهر رشت، اضافه نمود: نبود یک کارشناس در این زمینه سبب گردیده که نتوانیم از این عنوان در راستای درامدزایی بهره لازم را ببریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 دی 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 120

به "مشکل ساز شدن میزبانی رشت در شبکه شهرهای خلاق خوراک دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل ساز شدن میزبانی رشت در شبکه شهرهای خلاق خوراک دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید