قانون فیفا به سود ایران و ضرر بحرین، تفاضل گل، مهم تر از بازی رودررو

به گزارش وبلاگ پریها، برای مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2022 تفاضل گل اهمیت بیشتری نسبت به بازی رودررو خواهد داشت.

قانون فیفا به سود ایران و ضرر بحرین، تفاضل گل، مهم تر از بازی رودررو

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، تیم ملی ایران در روزهای پایانی حضور مارک ویلموتس روی نیمکت برابر عراق مغلوب گردید تا حضورمان در دور دوم مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در هاله ای از ابهام قرار بگیرد. حدود یک ماه دیگر و بعد از کش و قوس های فراوان دیدارهای پایانی مرحله گروهی انجام خواهد شد.

در این شرایط حساس تیم ملی ایران شانس میزبانی از رقبای خود را ندارد و برای انجام دیدارهای بافیمانده خود باید به بحرین سفر بکند. اما نکته مثبت، قانونی است که فیفا برای مسابقات مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا وضع نموده و بر اساس آن تیم ملی ایران دست بالا را در تقابل با بحرین و عراق خواهد داشت.

طبق قوانین، تفاضل گل در اولویت مشخص تیم صعود نماینده قرار گرفته است و اگر دو تیم در امتیاز برابر باشند، به جای بازی رودررو، تفاضل گل مورد سنجش قرار خواهد گرفت. ایران بازی رودررو مقابل بحرین را در منامه با نتیجه 1-0 واگذار کرد و حتی اگر در بازی برگشت کار 2-1 به سود ایران می شد هم در واقع این بحرین بود که در رتبه بهتری قرار می گرفت اما حالا همه چیز به سود شاگردان اسکوچیچ خواهد بود.

ایران در دور رفت مرحله گروهی توانست با 14 گل کامبوج را شکست داد و حالا با همین تفاضل گل، آمار فوق العاده ای را ثبت نموده است. باتوجه به این که بحرین یک بازی نسبت به ایران کمتر دارد، اگر شاگردان اسکوچیچ هنگ کنگ و کامبوج را شکست دهند و مقابل بحرین به تساوی برسند، بازی با عراق را به عنوان تیم صدرنشین یا دوم شروع می نمایند و با فزونی برابر عراق به عنوان تیم اول به مرحله بعدی می فرایند.

البته که تیم ملی توانایی غلبه بر بحرین را هم دارد اما به واسطه این قانون، اسکوچیچ می تواند استراتژی مناسب تری را اتخاذ کند و باتوجه به امتیاز میزبانی بحرین، شرایط به سود ایران می گردد و قرمزها باید در موقعیت حمله و گل زدن به ایران قرار بگیرند؛ موضوعی که باتوجه به قدرت هجومی ایران، می تواند شرایط را به سود تیم ملی تغییر دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1618

به "قانون فیفا به سود ایران و ضرر بحرین، تفاضل گل، مهم تر از بازی رودررو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون فیفا به سود ایران و ضرر بحرین، تفاضل گل، مهم تر از بازی رودررو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید