فعالیت هزار باغ و واحد پذیرایی غیرمجاز در اطراف تهران

به گزارش وبلاگ مجله پریها، رییس هیأت مدیره جامعه واحدهای پذیرایی بین راهی و مجتمع های گردشگری استان تهران تخمین می زند بیش از یک هزار باغ و واحد پذیرایی غیرمجاز در اطراف تهران فعال اند.

فعالیت هزار باغ و واحد پذیرایی غیرمجاز در اطراف تهران

جهت دریافت خدمات ویلا سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

ایسنا: همزمان با قرمز شدن تهران و تعطیلی مجتمع های پذیرایی، رستوران ها و مراکز گردشگری، نبی اله گل تپه به ایسنا گفت: این صنعت تقریبا ورشکسته شده است. درحال حاضر اندازه مراجعه به مجتمع های پذیرایی بین راهی و گردشگری در تهران در مقایسه با هفته های گذشته، به یک دهم و نسبت به دوران پیش از کرونا به یک درصد رسیده است.

او اضافه نمود: تعطیلی های مکرر به این واحدهای پذیرایی و گردشگری به حدی ضربه و خسارت وارد نموده که با قرمز شدن شهر تهران، جرأت نمی کردیم دوباره اعلام تعطیلی کنیم. این صنف 80 درصد آسیب و زیان اقتصادی دیده است.

رییس هیأت مدیره جامعه واحدهای پذیرایی بین راهی و مجتمع های گردشگری استان تهران بعلاوه با اشاره به فعالیت واحدهای پذیرایی و گردشگری غیرمجاز، اظهار کرد: تخمین می زنیم حدود یک هزار باغ و واحد پذیرایی در اطراف شهر تهران به صورت غیرمجاز، بدون مجوز و حتی با مجوزِ فاقد اعتبار و یا مجوزهای نامربوط درحال خدمات رسانی هستند. این مراکز چون تحت نظارت نیستند، بعضا کارهای خلافی انجام می دهند. با این وجود، معتقدیم این واحدها را باید سامان دهی کرد و باید شرایطی را فراهم کنیم تا مجاز و تحت نظارت به فعالیت خود ادامه دهند.

او گفت: وقتی می توان مراسم سوگواری را خانوادگی برگزار کرد، چرا مراسم شادی را خانوادگی برگزار نکنیم؟ حتما باید فضای غیرمجاز برای این مراسم ها شکل بگیرد!؟ باید بتوانیم واحدهایی را که بدون مجوز فعالیت می نمایند سامان دهی کنیم تا جایی برای تخلف نماند.

گل تپه با اشاره به عضویت حدود 250 متجمع پذیرایی بین راهی و گردشگری در این جامعه، گفت: بیش از سه هزار رستوران و واحد پذیرایی و خدمات گردشگری مجاز در تهران وجود دارند که عضو این تشکیلات نیستند، ولی به عقیده ما تمام رستوران ها و مراکز خدماتی استان تهران استعداد مسافرپذیری دارند و به نوعی مرکز خدمات گردشگری محسوب می شوند و می توانند عضو این جامعه تخصصی و حرفه ای باشند تا نظارت و سامان دهی مرتبط و بهتری انجام گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1728

به "فعالیت هزار باغ و واحد پذیرایی غیرمجاز در اطراف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت هزار باغ و واحد پذیرایی غیرمجاز در اطراف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید