فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران

به گزارش وبلاگ پریها، نمناک/ یکی از مهمترین مشخصات هر فردی که به جهان آمده و دارای مدارک شناسایی می گردد نام فامیلی او می باشد. بعضی از نام خانوادگی ها بسیار تکراری بوده و افرادی که هیچ نسبت فامیلی ندارند دارای نام فامیلی مشترک می باشند.

فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران

دنیای سینما هم از این قائله فامیلی های پرتکرار مستثنی نیست و هنرمندان زیادی در سینمای کشورمان وجود دارند که بدون نسبت خانوادگی، نام فامیلشان با هم یکی است.

اگر علاقه مندید که با فامیلی های پرتکرار سینما بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش را از دست ندهید.

طباطبایی های سینما

طباطبایی یکی دیگر از فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران است و بازیگران سرشناسی با این نام خانوادگی در دنیای هنر کشورمان وجود دارند.

بهنوش طباطبایی از طباطبایی های معروف سینما و تلویزیون است که سالهاست در دنیای بازیگری فعالیت میکند.

لادن طباطبایی یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان بود که چند سالی است برای درمان بیماری دخترش به آمریکا مهاجرت کرد.

طناز طباطبایی یکی دیگر از طباطبایی های معروف دنیای بازیگری است که بازیگری را از سال 79 شروع کرد و فیلم هیس دخترها فریاد نمیزنند از بازی های ماندگار او در سینما است.

زنده یاد علی طباطبایی و پدرش کمال طباطبایی که زمینه تهیه نمایندگی فعالیت میکرد از طباطبایی های معروف دنیای هنر بودند که متاسفانه علی طباطبایی در سال 94 و پدرش در سال 98 درگذشت.

سیدجلال طباطبایی بازیگر سریال متهم گریخت یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون بود که فعالیت هنری را از سال 53 شروع کرد و 22 تیرماه سال 99 درگذشت.

راد در سینما

راد، یکی دیگر از فامیلی های مشهور در سینما و تلویزیون است که دو بازیگر مشهور کشورمان با این نام در عرصه بازیگری فعالیت می نمایندسعید راد و ایرج راد هر دو از بازیگران پیشکسوت و مطرح کشورمان هستند که فعالیت خود را دهه های قبل از انقلاب شروع نموده و در فیلم و سریال های بسیاری تا به امروز نقش آفرینی نموده اند.

هاشمی های سینما

نام فامیلی هاشمی یکی از پرتکرارترین نام های خانوادگی در میان اهالی سینما است و هنرمندان زیادی با این نام خانوادگی در سینما حضور دارند.

مهدی هاشمی و برادرش ناصر هاشمی و دخترش نورا هاشمی از هاشمی های سرشناس سینما هستند که در دنیای بازیگری از چهره های شناخته شده اند.

راهنمایی هاشمی بازیگر نقش اوس موسی در سریال مرکز یکی دیگر از هاشمی های معروف سینما است و علی هاشمی برادرش هم یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون است.

سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان شکورمان و بهمن هاشمی مجری تلویزیون از دیگر هاشمی های معروف دنیای هنر هستند.

شریفی نیاهای سینما

شریفی نیا یکی از فامیلی های مشهور در سینما و تلویزیون است که 3 بازیگر کشورمان با این نام خانوادگی در عرصه بازیگری فعالیت می نمایند.

محمدرضا شریفی نیا و دو دختر او با نام مهراوه و ملیکا شریفی نیا از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون می باشند که در فیلم و سریال های بسیاری نقش آفرینی نموده اند.

جعفری های سرشناس سینما

یکی دیگر از فامیلی های پرتکرار سینما نام خانوادگی جعفری است. یکی از سرشناس ترین جعفری های سینما امیر جعفری بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون است که بازیگری را از سال 72 شروع کرد.

علیرضا برادرزاده امیر جعفری یکی دیگر از جعفری های سینما است که از کودکی وارد دنیای بازیگری شد و با نقش ماندگارش در مهمان مامان در میان اهالی دنیای هنر شناخته شده است.

بهناز جعفری بانوی هنرمند کشورمان یکی دیگر از چهره هایی است نام خانوادگی جعفری را یدک میکشد و بازیگری را از حدود سال 72 با فیلم جاده عشق در سینما شروع کرد.

یکی دیگر از بازیگرانی که نام جعفری را به همراه دارد مجید جعفری بازیگر سریال نیمه پنهان ماه، ماه و پلنگ، پرواز در ارتفاع صفر و... است.

سهیلی های سینما

سهیلی یکی دیگر از فامیلی های مشهور در سینمای کشورمان است که چند تن از چهره های هنری با این نام خانوادگی در سینما و تلویزیون فعالیت می نمایند.

ساعد سهیلی از سهیلی های معروف در عرصه بازیگری است که با فیلم گشت ارشاد به معروفیت رسیده و سالهاست در دنیای بازیگری فعالیت میکند.

سینا مهراد پسر دوم خانواده سهیلی می باشد که نام فامیلی مهراد را برای خود برگزیده است.

سعید سهیلی کارگردان نام آشنای سینمای کشورمان پدر ساعد سهیلی است و با نوشتن فیلم طوفان شن فعالیت خود را شروع نموده و بیش از 15 فیلم در کارنامه هنری خود دارد.

صبا و سارا سهیلی دختران سعید سهیلی هستند که در چند فیلم سینمایی نقش آفرینی نموده اند.

گودرزی های سینما

نام خانوادگی گودرزی یکی دیگر از نام های پرتکرار در سینمای ایران است. فاطمه گودرزی بانوی هنرمند کشورمان یکی از سرشناس ترین گودرزی های سینما است که سالهاست در دنیای هنر فعالیت میکند و کمتر کسی از اهالی تلویزیون پیدا میشود که عمه ماه منیر مهربان و خوش لهجه را به خاطر نداشته باشد.

حمید گودرزی بازیگر جوان سینما و تلویزیون یکی دیگر از گودرزی های مشهور است که بازیگری را با مجموعه دانی و من در تلویزیون شروع کرد و در فیلم های مسافری از هند، تب سرد و کمکم کن خوش درخشید.

سروش گودرزی بازیگر سریال مسافری از هند و خط قرمز یکی از بازیگرانی است که نام خانوادگی او گودرزی است و بعد از بازی در چند فیلم و سریال به خارج از کشور مهاجرت کرد.

حسینی های سینما

نام خانوادگی حسینی یکی دیگر از فامیلی های پرتکرار است و معروف ترین حسینی سینما شهاب حسینی است که از پرافتخارترین بازیگران سینمای ایران است.

فرشته حسینی بازیگر افغان تبار کشورمان است که در تهران به دنیا آمد و این روزها در سینما خوش میدرخشد.

مرتضی حسینی مجری کشورمان و محمدرضا حسینیان از دیگر چهره هایی هستند که نام خانوادگی آنها جزو پرتکرارهای دنیای هنر است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1766

به "فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران" امتیاز دهید

2 کاربر به "فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران"

1 دیدگاه

ابوالفضل محمدی 8 دی 1401

سلام ارجمندی ها یادتون رفته.

پاسخ به ابوالفضل محمدی
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید