عماری: برای تیم ملی بسکتبال دوباره برنامه ریزی می کنیم، تکلیف لیگ تا 20 فروردین مشخص می شود

به گزارش مجله پریها، دبیر فدراسیون بسکتبال گفت: با توجه به تعویق المپیک همه برنامه های ما به تعویق افتاد و دوباره برای تیم ملی برنامه ریزی می کنیم، در مورد لیگ هم باید تا 20 فروردین تصمیم گیری کنیم که این کار را انجام می دهیم.

عماری: برای تیم ملی بسکتبال دوباره برنامه ریزی می کنیم، تکلیف لیگ تا 20 فروردین مشخص می شود

مسعود عماری در گفت وگو با مجله پریها، در مورد برنامه های فدراسیون بسکتبال برای تیم ملی با توجه به تعویق المپیک 2020 توکیو، اظهار کرد: با توجه به کسب سهمیه تیم ملی ما برنامه ریزی قابل قبولی را برای آماده سازی ملی پوشان کرده بودیم. اردوهای تدارکاتی و مسابقات محبت آمیز نیز ازجمله این تمهیدات بودند که همه به تعویق افتاد و اکنون منتظر هستیم زمان دقیق برگزاری المپیک اعلام شود تا برنامه های خود را دوباره تدوین کنیم.

او در پاسخ به این سوال که زمان دقیق المپیک به گفته برخی رسانه ها مشخص شده است، اظهار کرد: یک خبرگزاری ژاپنی آن خبر را اعلام کرده که دوم تا 19 مرداد ماه المپیک 2021 پیگیری می شود، اما باید این خبر رسما از طرف کمیته بین المللی المپیک به ما اعلام شود. البته اگر المپیک در این تاریخ برگزار شود برای ما بهتر است. لیگ برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و با این تاریخی که امروز منتشر شده، اگر حتمی باشد لیگ ما تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

دبیر فدراسیون بسکتبال ادامه داد: واقعیت این است که برنامه ریزی خوبی برای موفقیت تیم ملی در المپیک کرده بودیم که امیدواریم در سال آینده هم این شرایط را داشته باشیم تا تیم ملی به موفقیت مد نظرش در این میدان بزرگ برسد.

وی در پاسخ به این سوال که تعویق المپیک به ضرر بسکتبال بود یا به سودش؟ توضیح داد: به لحاظ حفظ سلامتی ملی پوشان به نفع همه تیم ها بود و برای جلوگیری از شیوع بیش تر این بیماری تصمیم درستی گرفته شد. اما تعویق یک ساله را ولی نمی توان گفت به نفع ما بود یا به ضرر، چون باید مجددا برنامه ریزی کنیم. اکنون زمان داریم که یک سال بیش تر کار کنیم، اما فرسودگی برای بچه ها هم یک سال بیش تر به وجود می آید و یک سال به سن آن ها اضافه می شود که امکان تاثیر منفی گذاشتن بر روی آن ها را دارد.

طبق گفته فدراسیون اردوهای برون مرزی خوبی برای موفقیت تیم ملی در المپیک در نظر گرفته شده بود، عماری در پاسخ به این سوال که آیا این تعویق باعث تعطیلی این اردوها و برنامه های تدارکاتی نمی شود؟ توضیح داد: من قطعا می گویم که اردوها و برنامه های ما تعطیل نمی شود چون بسکتبال ایران جایگاه خوبی در دنیا دارد. تیم های ملی فرانسه و اسپانیا اسم و رسم زیادی در بسکتبال دنیا دارند که به تیم ملی ما پیشنهاد می کنند رویداد تدارکاتی با آن ها داشته باشیم، همین موضوع نشان از شخصیت تیم ملی ما در دنیا دارد.

او ادامه داد: قطعا این موضوع و جایگاه از بین نمی رود و باید ببینیم شرایط دنیای چگونه پیش خواهد رفت تا دوباره برنامه ریزی کنیم. البته ما چند رویداد دیگر هم دعوت شده بودیم که حتی چندتا از آن ها را در همان زمان اعلام شان لغو کردیم چون نمی توانستیم با تاریخ آن ها برنامه ریزی کنیم.

عماری در مورد تکلیف نهایی لیگ برتر بسکتبال نیز گفت: طبق آخرین تصمیمی که گرفته بودیم، بیستم قرار بود پلی آف لیگ شروع شود، ولی با این شرایط کشور قطعا آن زمان را برای شروع نخواهیم داشت. اگر هم بگویند اول اردیبهشت، بازیکنان آماده نیستند. باید یک جلسه با مربیان و مدیر عاملان تیم ها داشته باشیم تا مساله لیگ را تمام کنیم. ان شاءالله در اولین فرصت که با دوستان دور هم جمع شویم تصمیم می گیریم. حتی اگر نتوانیم دور هم جمع شویم از طریق فضای مجازی نظرات شان را خواهیم پرسید و تا 20 فروردین تکلیف لیگ مشخص می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 933

به "عماری: برای تیم ملی بسکتبال دوباره برنامه ریزی می کنیم، تکلیف لیگ تا 20 فروردین مشخص می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عماری: برای تیم ملی بسکتبال دوباره برنامه ریزی می کنیم، تکلیف لیگ تا 20 فروردین مشخص می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید