رکورد جدید بدهی دولتی ایتالیا، دو تریلیارد و 260 میلیارد یورو

تجارت نیوز گزارش می دهد، بانک مرکزی ایتالیا روز دوشنبه اضافه نمود: بدهی های ایتالیا در ماه مارس گذشته با بیش از 20 میلیارد یورو افزایش نسبت به ماه فوریه، رکورد جدیدی را رقم زد و به رقم تاریخی دو تریلیارد و 260 میلیارد و 300 میلیون یورو رسید.

رکورد جدید بدهی دولتی ایتالیا، دو تریلیارد و 260 میلیارد یورو

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

بدین ترتیب بار دیگر رکوردهای قبلی بدهی های دولتی شکسته شد. رکورد قبلی این بدهی ها مربوط به ماه جولای 2016 و برابر با دو تریلیارد و 256 میلیارد یورو بود.

احتیاج ماهانه ادارات دولتی (بیش از 23 میلیارد یورو)، کاهش نقدینگی در خزانه و تاثیر کلی صدور و بهاگذاری مجدد اوراق قرضه، تورم و شاخص ارز از جمله دلایل افزایش بدهی های دولتی ایتالیا اعلام شده است.

بدهی ادارات مرکزی بیش از 20 میلیارد یور و بدهی ادارات محلی 200 میلیون یورو افزایش پیدا کرد. در حالی که درآمد مالیاتی دولت 2.7 درصد نسبت به سال گذشته رشد نموده و در سه ماهه نخست امسال میلادی به 92 میلیارد یورو رسید.

درآمد مالیاتی دولت در ماه مارس گذشته به 28.6 میلیارد یورو رسید که نسبت به ماه قبل 800 میلیون یورو رشد داشت.

ایتالیایی ها سالانه حدود نیمی از درآمد خود را به عنوان مالیات به صندوق های دولت می پردازند. فشار مالیاتی در ایتالیا به حد غیر قابل تحملی رسیده و کسب و کار در این کشور را که همانند فرانسه بالاترین سطح مالیات در میان کشورهای اتحادیه اروپا دارد، بسیار مشکل نموده است. این مساله موجب شده است که از یک طرف شهروندان صادق ایتالیایی در معرض بار مالیاتی غیر قابل تحمل قرار گیرند و از طرف دیگر، اقتصاد زیرزمینی و یا اقتصاد سیاه رونق پیدا کند.

ایتالیایی ها هر سال متحمل پرداخت 100 نوع مالیات مختلف به ارزش 472 میلیارد یورو شده و سرانه پرداخت مالیات در این کشور به 11 هزار و 800 یورو در سال می رسد.

بر اساس داده های اتحادیه بازرگانی ایتالیا، درآمدهای مالیاتی مستقیم و غیر مستقیم نهادهای محلی در 20 سال اخیر 500 درصد افزایش یافته است. دولت ایتالیا از مالیات بر درآمد شاغلان سالیانه 164 میلیارد یورو و از مالیات بر کالاها و خدمات نیز 93 میلیارد یورو به دست می آورد و این 2 مالیات با هم 54 درصد کل درآمد مالیاتی دولت را تشکیل می دهند. همچنین از مالیات های استانی بر فعالیت های تولیدی بیش از 33 میلیارد یورو و از مالیات بر درآمد شرکت ها نیز حدود 33 میلیارد یورو در سال وارد صندوق های دولت می گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 13 آذر 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 575

به "رکورد جدید بدهی دولتی ایتالیا، دو تریلیارد و 260 میلیارد یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد جدید بدهی دولتی ایتالیا، دو تریلیارد و 260 میلیارد یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید