روستای متروکه ماهیگیری در جزیره قوکی، چین

به گزارش وبلاگ پریها، جزیره قوکی چین که بخشی از جزایر ژوشان خلیج هانگ ژو است، جزیره ای متروکه است که مردمان آن از زمان های قدیم به ماهیگیری که صنعت اصلی این منطقه بود، می پرداختند. اما امروزه با گسترش صنایع دیگر این روستا متروکه شده اما هنوز هم ماهیگیرها در زمستان برای صید به این منطقه می آیند. با خبرنگاران همراه باشید.

روستای متروکه ماهیگیری در جزیره قوکی، چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

جزیره قوکی متعلق به گروهی از جزایر است که تعداد آن ها به حدود 400 جزیره می رسد و به جزایر شنگسی معروف هستند و بخشی از مجمع الجزایر ژوشان را که خارج از خلیج هانگ ژو قرار گرفته، تشکیل می دهند. این مجمع الجزایر بزرگ ترین مجمع الجزایر چین است. صنعت ژوشان بر صنعت ماهیگیری متکی بوده و ژوشان را به بزرگ ترین مرکز شیلات چین تبدیل نموده است. امروزه با توسعه صنایع ثانویه، پایه های مالی ژوشان بسیار متنوع شده است. کشتی سازی و تعمیر کشتی، کشتیرانی، صنایع سبک، صنعت گردشگری و صنایع خدماتی رشد نموده و به محصول اصلی اقتصاد محلی این منطقه تبدیل شده اند. در نتیجه بسیاری از روستاهای ماهیگیری متروکه شده اند. برخی از بهترین روستاهای حفاظت شده در جزیره قوکی قرار گرفته اند.

جزایر شنگسی مقصد گردشگری بسیار محبوبی است و هنوز هم یک منطقه ماهیگیری مهم محسوب می گردد که هر ساله در فصل زمستان بیش از 100000 ماهیگیر را به این منطقه جذب می نماید.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 486

به "روستای متروکه ماهیگیری در جزیره قوکی، چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای متروکه ماهیگیری در جزیره قوکی، چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید