روحیه با نشاط و صدای جوان منوچهر والی زاده در 80 سالگی

به گزارش وبلاگ مجله پریها، منوچهر والی زاده از راز و رمز سلامت و جوانی جسم و جانش می گوید .

روحیه با نشاط و صدای جوان منوچهر والی زاده در 80 سالگی

کلکسیونی از صداهای مختلف کودک و جوان تا میان سال و کهن سال را در کارنامه اش دارد. منوچهر والی زاده را بیشترمان می شناسیم، هنرمندی سرزنده، بانشاط و مهربان که با بیش از 60سال فعالیت از مفاخر عرصه دوبله به شمار می رود. به گفته خودش مردم با صدایش یاد شخصیت کارتونی لوک خوش شانس می افتند. در صفحه مثبت شصت امروز سراغی از وی گرفتیم و از حال وهوا و سبک زندگی این روزهایش پرسیدیم.

سرگرمی از جنس کتاب و روزنامه

والی زاده که پدر یک دختر و یک پسر است، می گوید: دخترم به همراه فرزندان دوست داشتنی اش در کانادا زندگی می نماید. پسرم مجید هم دارای تحصیلات معماری و در تهران مشغول کار است. او در ادامه به اوقات فراغت روزانه اش اشاره می نماید و می گوید: بیشتر اوقاتم را صرف مطالعه کتاب و همچنین خواندن روزنامه می کنم. به علاقه مندان کتاب توصیه می کنم کتاب دوریان گری را حتما بخوانند، آن قدر ترجمه اش خوب است که وقتی خواندم فقط تصویر در ذهنم مجسم می شد.

صدایم لطف خدا بوده است

والی زاده در میان همکاران و مخاطبین رادیو به صدایی جوان معروف است. از او درباره رازهای جوان ماندن صدا در دوران سالمندی می پرسم که می گوید: این دیگر لطف خدا بوده است. یک علتش هم از کار مستمر و مداوم است. شاید اگر دو سه سال کار نمی کردم، صدا و تارهای صوتی ام فرسوده می شدند. ببینید خداوند به هیچ شخصی صدای بد نداده است ولی کم خوابی و پرخوری به صدا ضرر می رساند. با شکم پر که نمی گردد خوب گویندگی کرد. از طرفی هم سعی نموده ام غذاهای تند نخورم.

لذت و اهمیت کار گروهی در این سن

والی زاده از مسائل این روزهای کرونایی می گوید: پیش از تعطیلات در تهران مشغول کارکردن بودم و همواره به همکارانم می گویم خدا را شکر کنید که کار ما تعطیل نشد و حوصله مان سر نرفت. اما فعالیت مان به خاطر کرونا تک نفره انجام می گردد، یعنی دورهم بودن و تعامل خودش را از دست داد. زمانی با همه همکاران دسته جمعی داخل اتاق ضبط می رفتیم و در دیالوگ ها بده بستان داشتیم. کار جمعی و گروهی و مشارکت و تعاملی که موج می زد، لذت بخش ، جذاب تر و خاطره ساز بود. من که واقعا عذاب می کشم، بالاخره حدود 65 سال است که در این کار همواره در کنار دوستان و همکارانم بودم اما به خاطر کرونا از توفیق دیدارشان محروم شدم. متاسفانه سال گذشته هم یکی از پشتوانه ها و شگفتی های دوبله کشورمان، استاد چنگیز جلیلوند را بر اثر کرونا از دست دادیم.

نرمش و سیب را نباید فراموش کنید!

توصیه های والی زاده به خوانندگان صفحه مثبت شصت، انتها بخش گفت وگویش با ماست: اول بگویم که در زندگی هیچ چیزی بهتر از صداقت، راستی و درستی نیست. نکته دیگر این که از دوران جوانی ام هر روز صبح تا نرمش نکنم از خانه بیرون نمی روم و به همه افراد، به خصوص همسن و سالانم توصیه می کنم نرمش نمایند. صبح ها به صورت ناشتا و بعد از مسواک زدن هم یک عدد سیب بخورند، چون بدن شان را سالم نگه می دارد. 40 سال است که مرتب هر روز صبح سیب می خورم.

نویسنده : صادق جهانی | خبرنگار

منبع: همگردی
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1598

به "روحیه با نشاط و صدای جوان منوچهر والی زاده در 80 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحیه با نشاط و صدای جوان منوچهر والی زاده در 80 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید