راهنمای خرید سایبان کولر آبی و نکات مهم در انتخاب آن

به گزارش وبلاگ مجله پریها، خرید سایبان کولر آبی از آن محصولاتی است که قیمت چندان بالایی ندارد، اما به شدت می تواند در تجربه بهینه تر شما از کولر برای خنکی بیشتر محیط و البته مصرف انرژی شما تاثیر بگذارد. به طور کلی با نصب سایبان بر روی کولر از تابش مستقیم نور خورشید بر بدنه دستگاه جلوگیری می شود، به همین دلیل آب کولر دیرتر تبخیر می شود.

راهنمای خرید سایبان کولر آبی و نکات مهم در انتخاب آن

جالب است بدانید با نصب سایبانی مناسب بر روی کولر آبی می توانید تا 35 درصد در مصرف آب صرفه جویی کنید. همچنین هنگامی که تابش مستقیم نور خورشید در کار نباشد باد کولر خنک تر می شود. در چنین حالتی نیاز به کار کشیدن از دستگاه در حالت دور تند نیست و می توانید تا 50 درصد در مصرف برق خود صرفه جویی کنید. حال با این مقدمه کوتاه در مورد اهمیت استفاده از سایبان کولر، به سراغ ارائه نکات مهم در خرید این کالا می رویم، تا مجبور نباشید که هر سال سایبانی نو خریداری کنید.

آشنایی با انواع سایبان کولر آبی

همچون هر وسیله دیگری سایبان های کولر هم دارای انواع مختلفی از مدل ها هستند که شما می توانید با توجه به نیاز خود هر یک از آن ها را انتخاب و خریداری کنید.

سایبان فول کاور

این دسته از محصولات برای منطقه های با تابش مستقیم نور مناسب هستند. درواقع در منطقه های از کشور که نور خورشید بر تمام سطوح و اطراف کولر آبی می تابد، پوشاندن تنها یک بخش دستگاه که معمولا سقف است، چندان حرکت بهینه ای نیست. لازم به ذکر است که مدل های فول کاور به گونه ای طراحی شده اند که تمام کولر را می پوشاند و مانع از ورود هوا (هر نوع گرد و خاک) به داخل آن می شود. بنابراین اگر کولر شما در شرایطی است که در کل روز آفتاب به طور مستقیم به آن می تابد، حتماً باید از یک مدل فول کاور استفاده کنید. این محصول نصب آسانی دارد و شما به راحتی می توانید این کار را بدون کمک یک متخصص سرویس کولر انجام دهید.

سایبان کولر آبی از نوع سقفی

همانطور که از نام این نوع کالا کاملا تعیین است، این محصول قابلیت پوشاندن و کاور کردن سقف دستگاه آبی شما را دارد. اگر کولر شما در موقعیت و جایی است که دور تا دور آن به وسیله دیوارها و ساختمان ها احاطه شده است و فقط به سقف آن آفتاب می تابد، سایه بان سقفی می تواند انتخاب خوبی برای خرید باشد. بنابراین در چنین حالتی دیگر نیاز به پرداخت هزینه بیشتر برای سایه بان فول کاور ندارید و می توانید با پرداخت هزینه ای کم تر گزینه ای سقفی را انتخاب و روی کولر آبی نصب کنید. این نوع سایه بان مانند یک چتر عمل می کند و با نصبی آسان فقط سقف کولر را پوشش می دهد.

سایبان های فویلی

جالب است بدانید که این مدل سایه بان نه تنها سطح کولر را می پوشاند و مانع از ورود هوا می شود، بلکه عایق حرارت و گرما هم است. درواقع سایه بان فویلی بازده کولر آبی را تا بالاترین حد ممکن بالا می برد و همین امر هم باعث صرفه جویی در مصرف آب و برق می شود.

5 نکته که قبل از خرید سایبان کولر آبی باید به آن توجه کنید

مزایای استفاده از سایبان برای کولر تنها در صرفه جویی در آب و برق خلاصه نمی شود بلکه چنین وسیله ای می تواند باعث تولید باد خنک شود و راندمان کولر آبی را تا 20 درصد افزایش دهد. از طرفی جالب توجه است اگر بدانید که با توجه به مشکل بحران آب با نصب این وسیله ساده به راحتی می توانید تا 2000 لیتر در مصرف آب صرفه جویی کنید و علاوه بر پرداخت هزینه کمتر به بحران آب هم کمک بزرگی کرده باشید. حال با در نظر گرفتن این مزایای قابل توجه فاکتورهای مهم در انتخاب سایبان را با هم مرور می کنیم.

1. جنس سایبان کولر

با توجه به کاربردهایی که برای سایبان کولر مطرح کردیم بهتر است محصولی که انتخاب می کنید از نوع ضخیم باشد تا بتواند طول عمر بیشتری داشته باشد و هم چنین بهتر از کولر شما محافظت کند. از طرفی در کنار ضخامت مناسب سایبان باید بتواند درزهایی ورودی کانال کولر که دستگاه را به کانال متصل می کند را به خوبی پوشش دهد و مانع از خروج خنکی کولر شود. در کنار این تعیینه ها بد نیست کالای انتخابی ضد آب هم باشد، زیرا این وسیله کاربرد زمستانی هم دارد و از ورود آب باران به درون کولر جلوگیری می کند. در این میان برخی سایبان های بازار حصیری هستند، که اگرچه وزن سبکی دارند و می توانند به خوبی هوا را از خود عبور دهند ولی نمی توانند از کولر در مقابل برف و باران محافظت کنند. بنابراین توصیه می شود که از این مدل ها در شهرهای کویری و کم باران استفاده شود. با توجه به این نکات انتخاب سایبانی از جنس برزنت یا کارتون پلاست می تواند رویه ای صحیح در خرید این کالا تلقی شود.

2. توجه به برند کالا

تجربه ثابت کرده است تا زمانی که یک کالای باکیفیت و شناخته شده وجود دارد نباید به سراغ برندهای ناشناخته بازار بروید زیرا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و با خرید این محصولات وقت و هزینه خود را هدر می دهید. به همین دلیل انتخاب سایبان باکیفیت برای کولر آبی هم از این قاعده مستثنی نیست و برندهایی همچون سایبان کولر سان شید، صافدم، آوین، آلفا، سایبان کولر فول کاور و سایا توانسته اند تا حد زیادی رضایت مشتریان را جلب کنند.

3. انتخاب سایبان بر اساس سایز کولر آبی

همانطور که می دانید کولر آبی ها دارای سایزهای مختلفی هستند که محبوب ترین آن ها 3500، 5500 و 6500 تا هفت هزار است که تفاوت اصلی تمام مدل ها در اندازه کولر و قدرت موتور آن خلاصه می شود. به همین دلیل هم سایبانی که خریداری می کنید باید نه بزرگ تر و نه کوچک تر از اندازه کولر باشد. چرا که در چنین حالتی مطمئنا در نصب سایبان بر روی کولر مشکل پیدا خواهید کرد.

4. نوع نصب سایبان کولر

راحتی در نصب سایبان یکی از فاکتورهای مهم در خرید این دسته از محصولات است، چرا که برای نصب برخی سایبان ها شما باید بدنه دستگاه سرمایشی را با دریل سوراخ کنید حتی برخی مدل ها نیاز به جوشکاری دارند. بنابراین نیاز است که در زمان خرید به سمت بی دردسر ترین مدل ها بروید که که خود به راحتی می توانید آن ها را نصب کنید.

5. به مدل سایبان با توجه محل قرارگیری کولر توجه کنید

همانطور که قبلا هم اشاره شد، در منطقه های از کشور که نور خورشید بر تمام سطوح و اطراف کولر آبی می تابد، پوشاندن تنها یک بخش دستگاه که معمولا سقف است، چندان کار عاقلانه ای نیست، بنابراین در چنین حالتی لازم است که از مدل های فول کاور استفاده کنید. از طرفی اگر کولر شما به وسیله دیواره های پشت بام به شکل کامل پوشیده شده است، مدل های سایبان سقفی می تواند برای شما مفید باشد. همچنین مدل های حصیری این کالا در منطقه ها گرم و خشک با اندازه بارندگی کم کاربردی است.

اصول نگهداری از سایبان کولر

به منظور افزایش طول عمر سایبان کولر لازم است که همواره سایبان را پس از پایان تابستان باز کنید و به منزل ببرید و سال بعد دوباره روی کولر آبی نصب کنید. طبیعتا این کار سبب افزایش طول عمر محصول می شود. در کنار این نکته به یاد داشته باشید که در زمان نصب آن، سایبان را به خوبی و محکم در جای خود نصب کنید، اگر تخصص لازم در این زمینه را ندارید این کار را به یک سرویس کار کولر واگذار کنید، زیرا در صورت نصب نادرست با اولین باد کنده می شود. همچنین سایبان را طوری نصب کنید که آب روی آن جمع نشود و در صورت بارندگی تمام آب روی سایبان روی زمین خالی شود، چرا که آب، این کالا را می پوساند و طول عمر آن را کاهش می دهد. به طور خلاصه موارد مطرح شده به شکل لیستی در ادامه باز گو می شود.

  • پس از پایان تابستان، سایبان را باز کنید و به داخل خانه بیاورید.
  • سایبان را در محل نصب به شکل محکم پیاده کنید تا با بادهای شدید جابه جا نشود. همچنین از سنگ و چوب برای نگهداری از آن استفاده نکنید.
  • سایبان را به شکلی نصب کنید که پس از بارش باران آب روی آن جمع نشود و باعث پوسیدگی آن نشود.

معرفی پرفروش ترین سایبان های کولر آبی

کولر آبی وسیله ای است که بیشتر در کشور ایران استفاده می شود و در بیشتر منازل در بالای پشت بام و در معرض نور و گرمای مستقیم آفتاب قرار می گیرد. بنابراین گرم شدن بدنه ی کولر به وسیله نور آفتاب می تواند راندمان این وسیله را به شکل قابل توجهی کم کند. به همین دلیل هم خرید سایبانی مناسب و باکیفیت می تواند تاثیر مثبتی در کارکرد کولر داشته باشد. با توجه به همین مساله هم در این بخش از این راهنمای خرید پرفروش ترین سایبان های کولر آبی را معرفی و مقایسه می کنیم.

سایبان کولر آبی مدل 900

سایبان کولر مدل 900 گزینه ای محبوب و پرفروش از جنس برزنت است که با بهره برداری از دانش مهندسی، طراحی و ساخته شده است. این نوع سایبان برای کولر آبی با ابعاد ضلعی 90×90 سانتی متر (طول و عرض بدنه کولر) مناسب است و قابلیت های حفاظتی آن به شکل فول کاور به معنی واقعی کلمه کارساز است. وزن این محصول در حدود 6000 گرم است و با توجه به جنس و مرغوبیتی که دارد، جزو گزینه هایی با ارزش خرید بالا به شمار می رود.

سایبان کولر مدل حصیر چوبی

همانطور که از نام این پوشش تعیین است، سایبان کولر آبی مدل حصیر چوبی گزینه ای از جنس حصیر است که برای محیط های مرطوب با بارش دائمی باران توصیه نمی شود. با این حال این کاور به عنوان سایبان کولر در منطقه ها گرم و خشک کاربردی است. از جمله ویژگی های آن می توان به ابعاد 150 در 150 محصول و وزن 1000 گرمی آن اشاره کرد.

سایبان کولر مدل free

به طور کلی می توان بیان کرد که سایبان کولر مدل free کالایی مناسب برای کولرهای آبی 4000 تا 8000 است که به وسیله پیچ های اطراف کولر به نصب و بسته می شود. این سایبان جزو گزینه های ضخیم و مقاوم در برابر نور خورشید است و در دسته انواع مدل های سقفی دسته بندی می شود. جنس پلاستیک و وزن 500 گرمی از دیگر تعیینه های این کالا است.

سایبان کولر مدل A06

یکی از محصولات برزنتی بازار و با قابلیت پیاده سازی بدون نیاز به نصاب یا سوارخ کاری بدنه کولر، سایبان کولر آبی مدل A06 است. این کالا جزو گزینه های فول کاور به شمار می رود و ویژگی های آن شامل سازگاری با تمامی کولرها (از 5000 تا 8000)، وزن 4000 گرمی، مقاوم در برابر باد و باران، نصب آسان و همراه با هشت عدد بازوی نگهدارنده چادر می شود.

نانو فیلتر و سایبان کولر آبی صافدم مدل فری صافدم

یکی از محصولات خوش قیمت و از جنس پلی استر در بازار ایران، نانو فیلتر و سایبان کولر آبی صافدم مدل فری صافدم است. این محصول وزنی به اندازه 1200 گرم دارد و علاوه بر قابلیت نگهداری از کولر در برابر باد و نور مستقیم خورشید می تواند با قدرت بسیار بالا ذرات خاک و غبار را جذب فیلتر کند به شکلی که به سادگی از فیلتر جدا نشود. در چنین حالتی محیط داخلی خانه از هر نوع خاک و غباری در امان خواهد ماند.

سایبان کولرگازی مدل A0012

سایبان کولرگازی مدل A0012 یکی دیگر از محصولات خوش قیمت و پرفروش سایت خبرنگاران است که تعیینات آن شامل جنس آلومینیومی، محافظت به شکل سقفی، وزن 700 گرمی و طراحی ساده و سبک است. لازم به ذکر است که این سایبان به عنوان محصولی مناسب برای کولرهای گازی شناخته می شود و از جنس دو لایه ورق آلومینیوم مخصوص، دو لایه لمینت، پلی اتیلن، دو لایه چسب مخصوص و سه لایه حباب های هوا از جنس پلی اتیلن مخصوص است.

سایبان کولر مدل تک پارچه

یکی دیگر از محصولان برزنتی و میان رده بازار سایبان کولر آبی مدل تک پارچه که ویژگی های کلی آن شامل سازگاری با تمامی کولرهای آبی 5 تا 8 هزار، وزن 1100 گرمی، جنس برزنتی، مدل سقفی، سبک با قابلیت تهویه مناسب و با امکان نصب آسان است.

سایبان کولر آبی مدل نانو

سایبان کولر مدل نانو گزینه ای از جنس پلاستیکی است که با وجود پوششِ ضدِ آفتاب با چسبِ دو طرفه به سقف کولر وصل می شود. این محصول وزنی بسیار کم به اندازه 60 گرم دارد و می تواند به خوبی از کولر آبی شما در مقابل حرارت مستقیم خورشید محافظت کند.

کاور کولر آبی ایران کاور مدل 7000 سلولزی

اگر در پی کالایی برای نگهداری از کولر در زمان عدم فعالیت آن هستید، کاور ایران کاور محصولی متناسب است. این کالا از جنس از پارچه و روکش پی وی سی ضد آب است و برای کولرهایی با ظرفیت 7000 طراحی شده است. همچنین بندهایی که در بخش پایینی آن وجود دارد به نصب راحت و محکم تر آن کمک می کند. لازم به ذکر است که از این محصول نباید به عنوان سایه بان یا فیلتر استفاده کرد.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که هنگام انتخاب و تهیه سایبان کولر آبی تنها به قیمت آن توجه نکنید بلکه در پی کالایی باشید که بتواند به بهترین شکل نیاز شما را رفع و کاربرد لازم را برای شما داشته باشد. لازم به تاکید است که اگر چه رعایت همه نکات مطرح در این نوشتار ممکن است سخت به نظر برسد، اما مطمئن باشید با اعمال آن ها می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. البته با وجود پرفروش ترین مدل های سایبان کولر در این مقاله انتخاب و خرید تا حدی راحت تر شده است و شما می توانید محصول مدنظر خود را با اعتماد به سایر کاربران خریداری کنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2260

به "راهنمای خرید سایبان کولر آبی و نکات مهم در انتخاب آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید سایبان کولر آبی و نکات مهم در انتخاب آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید