خودروی هوشمند خورشیدی به تولید رسید خبرنگاران

به گزارش وبلاگ پریها، یک شرکت دانش بنیان پیروز شده است با تولید خودرو خورشیدی رکابی، یک محصول جدید به سبد خودرو های دارای سوخت غیر فسیلی اضافه کند.

خودروی هوشمند خورشیدی به تولید رسید خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری؛ مهران صفدار مدیرعامل شرکت دانش بنیان مهندسی کویر خودرو سپاهان گفت: این شرکت محصولات فناورانه ای مختلفی را طراحی و تولید کرده است. یکی از محصولات جدید ما نیز که به تازگی آزمون های فنی را پشت سر گذارده است، خودرو خورشیدی رکابی است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مهندسی کویر خودرو سپاهان، گفت: این خودور با استفاده از انرژی خورشیدی کار می کند و حرکت انسانی و پدال زدن نیز در ترکیب با این انرژی خورشیدی قرار می گیرد. این خودرو هوشمند و مسقف و دارای 4 چرخ است.

صفدار با اشاره به رویکرد صنعت خودروسازی بین الملل به خودرو های با سوخت غیرفسیلی، بیان نمود: رانندگی تا 3 ساعت با استفاده از انرژی خورشیدی، نشان دادن میزان انرژی باقیمانده در باتری، تعیین کردن زمان استفاده از انرژی حرکتی به جای انرژی خورشیدی و تعیین کردن مسافت طی شده از جمله برخی ویژگی های این خودرو است.

وی با بیان اینکه دستگاه خود دریافت پسماند یکی دیگر از محصولات شرکت است، گفت: با توجه به اهمیت بازیافت پسماند این دستگاه می تواند نقش قابل توجهی در این فرآیند ایفا کند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مهندسی کویر خودرو سپاهان، در ادامه افزود: این دستگاه انواع پسماند خشک را دریافت می کند. از آنجا که دستگاه هوشمند است، پسماند دریافتی را تعیین و آن را پرس می کند و بر اساس وزن و جنس آن، در مقابل اقلامی مانند بلیط اتوبوس و مترو را در اختیار کاربر قرار می دهد.

این فعال صنایع دانش بنیان ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد این دستگاه، گفت: نهاد هایی مانند شهرداری ها، می توانند با خرید این دستگاه، شهروندان را تشویق کنند که زباله های خشک خود را از مبدا تفکیک کرده تا نقش بیشتری در حفاظت از محیط زیست داشته باشند.

صفدار با تاکید بر نقش فناوری در حفظ محیط زیست، گفت: با توجه به اینکه باید فرهنگ سازی لازم برای ترویج استفاده از این دستگاه میان شهروندان انجام گیرد، از نهاد های مانند شهرداری ها، درخواست داریم تا بیشتر به این مقوله توجه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1539

به "خودروی هوشمند خورشیدی به تولید رسید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی هوشمند خورشیدی به تولید رسید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید