خبرنگاران معاون قوه قضاییه: امور اراضی با پدیده تغییر کاربری زمین های زراعی برخورد کند

به گزارش وبلاگ پریها، کرمان - خبرنگاران - معاون اداره کل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: انتظار می رود که ادارات کل امور اراضی در برخورد با پدیده تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی فعالانه ورود نموده و در این حوزه ساماندهی انجام دهند.

خبرنگاران معاون قوه قضاییه: امور اراضی با پدیده تغییر کاربری زمین های زراعی برخورد کند

به گزارش خبرنگاران، مهرداد عارضی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی آنالیز چالش ها و راهکارهای پیشگیری از تغییرات غیرمجاز کاربری اراضی زراعی و باغی در کرمان اضافه نمود: براساس قانون تکالیف دستگاه های مختلف برای اجرای قانون جلوگیری از تغییر کابری اراضی کشاورزی و باغی دیده شده است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی اظهارداشت: ادارات کل امور اراضی در بعضی شهرستان های استان کرمان باید در راستای اجرای قانون جلوگیری از تغییر کابری اراضی کشاورزی و باغی فعال شوند و منتظر اقدام دادستان های شهرستان نباشند زیرا براساس قانون، این اقدامات در حوزه وظایف آنها است.

معاون اداره کل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار داشت: بر مبنای درخواست امور اراضی می توان همکاری های لازم برای اجرای اجرای قانون جلوگیری از تغییر کابری اراضی کشاورزی و باغی را در شوراهای تامین نیز پیگیری کرد .

رییس اداره دفتر حقوقی و قضایی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز در این نشست گفت: براساس فرمایشات ریاست قوه قضاییه، اولین وظیفه همه دستگاه های اجرایی و اداری در حوزه پیشگیری است و ایشان همیشه تاکید می نمایند که هزینه کردن در پیشگیری بهتر از هزینه کردن در برخوردهای قضایی است که این موضوعات در استان کرمان به خوبی اجرایی شده است.

امید غلامی اضافه نمود: پیشگیری از اولویت های کاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان است و در این زمینه اقدامات خوبی اجرا شده است.

وی اظهار داشت: استان کرمان در تمامی مسائل پیشرو است و از استان های بسیار مطلوب در اجرای موضوعات به ویژه در حوزه پیشگیری از وقوع جرم به شمار می رود.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1267

به "خبرنگاران معاون قوه قضاییه: امور اراضی با پدیده تغییر کاربری زمین های زراعی برخورد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون قوه قضاییه: امور اراضی با پدیده تغییر کاربری زمین های زراعی برخورد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید