خانه دار شدن مجردها در نهضت ملی مسکن بدون تاهل

به گزارش وبلاگ مجله پریها، درحالی یکی از شروط خانه دار شدن آقایان مجرد در نهضت ملی مسکن تاهل است که متقاضیان مجرد می توانند بدون این شرط در طرح مذکور نیز صاحبخانه شوند.

خانه دار شدن مجردها در نهضت ملی مسکن بدون تاهل

به گزارش تسنیم، قرار است از دوشنبه آینده 20 دیماه 1400 ثبت نام آقایان مجرد در نهضت ملی مسکن شروع شود. معاون وزیر راه و شهرسازی چهارشنبه گذشته با اشاره به ثبت نام 2 میلیون و 456 هزار خانوار در نهضت ملی مسکن، گفته بود تمامی این متقاضیان به جز حدود 100 هزار نفر پالایش شده اند.

وی با بیان این که فهرست متقاضیان پالایش شده به کارتابل استان ها و سازمان های مربوط ارسال شده است، افزود: پس از این مرحله، کنترل فیزیکی مدارک و شرط پنجم یعنی سکونت 5 سال بررسی می شود.

وی همچنین با اعلام امروز آخرین مهلت ثبت نام برای متقاضیان نهضت ملی مسکن است، توضیح داد: 15 دی ماه آخرین مهلت برای دوره ثبت نامی است که از 28 مهرماه امسال شروع شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر این اساس در دوره تازه ثبت نام، آقایان مجرد بالای 23 سال می توانند از دوشنبه هفته آینده 20 دی ماه اقدام به ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن (ثمن) کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز با اعلام ثبت نام 2.5 میلیون متقاضی در نهضت ملی مسکن از فرضت 2 ماهه برای ثبت نام در شهر های باقیمانده خبر داد.

پروانه اصلانی با یادآوری این که ثبت نام نهضت ملی مسکن برای 640 شهر شروع شده که به مرور تعداد شهر ها افزایش یافت، افزود: پرونده شهر هایی که از 28 مهرماه ثبت نام در آن ها شروع شده بود د 15 دیماه بسته شد.

وی با بیان این که از روز دوشنبه 20 دیماه ثبت نام 720 شهر شروع می شود، توضیح داد: ثبت نام آقایان مجرد در دستور کار بوده که هنوز دستورالعمل آن نهایی نشده است.

گرچه تاهل یکی از شروط اصلی در زمان تحویل واحد های نهضت ملی مسکن به آقایان مجرد است، اما این متقاضیان در صورتیکه در زمان مقرر متاهل نشوند می توانند واحد های طرح مذکور را تحویل بگیرند، البته با قیمت روز.

محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه در این باره گفته است: در صورتی که متقاضیان در موعد تحویل متأهل نشده باشند، تمام تسهیلات و تخفیفات در نظر گرفته شده برای آن ها حذف و واحد مسکونی به قیمت روز تحویل می شود.

وی توضیح داد: در صورتیکه مجرد ها در زمان تحویل، متاهل نشده باشند، علاوه بر هزینه زمین هزینه ساخت و ساز، تمام تخفیفات مربوط به پروانه ساختمانی، تسهیلات، مالیات و ... حذف و تمام زینه های مربوط به واحد مسکونی بر اساس قیمت روز محاسبه و از متقاضیان مجرد دریافت خواهد شد.

میانه قیمت هر واحد مسکونی ساخته شده در تهران طی آذرماه امسال به 32 میلیون و 560 هزار تومان افزایش یافته است. اگر قرار باشد در نهضت ملی مسکن مساحت واحد ها 100 متر مربع باشد، متقاضیان بدون احتساب یارانه های دولتی بیش از 3.2 میلیارد تومان پرداخت کنند. مبلغی که قطعا تا دو سال آینده یعنی زمان تحویل واحد های نهضت ملی مسکن افزایش چشمگیری خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1963

به "خانه دار شدن مجردها در نهضت ملی مسکن بدون تاهل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه دار شدن مجردها در نهضت ملی مسکن بدون تاهل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید