حمایت از فعالیت های پژوهشی، موجب رونق فراوری ملی می گردد

به گزارش مجله پریها، استاندار گیلان: مهمترین هدف از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فن بازار را کاربردی کردن ایده ها و خلاقیت های جوانان و نخبگان ذکر کرد.

حمایت از فعالیت های پژوهشی، موجب رونق فراوری ملی می گردد

از وبلاگ عمومی دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگار از ، ارسلان زارع استاندار گیلان در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان، با قدردانی از فعالیت های پژوهشگران و نخبگان جوان استان گفت: ارتقاء و گسترش فعالیت های پژوهشی در رونق و توسعه استان موثر است.

او اضافه کرد: در این نمایشگاه نمونه های پژوهشی بسیار خوبی توسط دانش آموزان مشاهده شد که بیانگر توانمندی آنان در عرصه های علمی، آموزشی و پژوهشی است.

نماینده عالی دولت در گیلان توجه به دستاورد های پژوهشی نوجوانان و جوانان را زمینه ساز پیشرفت و توسعه عنوان و توضیح داد: مهمترین هدف برگزاری نمایشگاه، کاربردی کردن ایده ها و خلاقیت های جوانان و نخبگان است و فرصتی را برای تحقق اهداف آنان و همچنین صنعتی کردن پژوهش ها فراهم می سازد.

وی با بیان اینکه در جهت توسعه، تجاری سازی و عملیاتی کردن فعالیت و طرح های پژوهشی باید از محققان و پژوهشگران حمایت کرد، گفت: تحقیق و پژوهش نقش موثری در فراوری سهم ناخالص ملی دارد و خوشبختانه دستاورد هایی که در زمینه فناوری اطلاعات طی سال های اخیر کسب شده، نشانگر پیشرفت و گسترش مرز های علمی است.

دکتر زارع ابراز امیدواری کرد که با پیشرفت در عرصه علم و فناوری تا افق 1404 بتوانیم در بازار های جهانی نقش موثری ایفا کنیم.

نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان تا 21 آذرماه جاری از ساعت 10 تا 18 در محل سالن آتش نشانی رشت دایر است.

آ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 702

به "حمایت از فعالیت های پژوهشی، موجب رونق فراوری ملی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از فعالیت های پژوهشی، موجب رونق فراوری ملی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید