جسارت سرمربی تیم ملی والیبال، تبعات استفاده بی رویه از ستاره ها

به گزارش وبلاگ مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، مصدومیت ستاره های تیم ملی نگرانی بزرگی برای کادر فنی تیم ملی در آستانه سال پرترافیک والیبال به وجود آورده است. لیگ ملت ها، بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان سه رویداد مهم و جدی برای بهروز عطایی، سرمربی آینده دار تیم ملی والیبال است.

جسارت سرمربی تیم ملی والیبال، تبعات استفاده بی رویه از ستاره ها

عطایی که بازیکنان زیادی به والیبال ایران معرفی کرده است برنامه بلند مدتی برای تقویت تیم ملی در نظر دارد و سال تازه را با حضور در سه رویداد مهم در حالی محک خواهد خورد که با چالش جدی مصدومیت ستاره ها روبرو است.

علی اصغر مجرد، میثم صالحی و جواد کریمی سه آسیب دیده جدی تیم ملی هستند که به احتمال بسیار لیگ ملت ها را از دست خواهند داد و در صورت بهبود مصدومیت پس از پشت سر گذاشتن دوره نقاهت باید در دو رویداد دیگر شرکت کنند.

مصدومیت بخش اجتناب ناپذیر ورزش قهرمانی است اما فشار مضاعف و به کارگیری مداوم از بازیکنان در تمام رویدادها یکی از عواملی است که تأثیر بسیاری در افزایش این مصدومیت ها دارد و ملی پوشان ایرانی به دلیل حضور مداوم در تمامی رویدادها پس از مدتی دچار آسیب دیدگی های طولانی مدت می شوند.

صابر کاظمی و بردیا سعادت از دیگر ستاره های جوان تیم ملی به شمار می فرایند که آنها نیز با مصدومیت های جزئی دست به گریبان هستند. صابر کاظمی، ملی پوش ارزشمند و آینده دار تیم ملی که سال گذشته به طور فشرده در خدمت تیم ملی و تیم های باشگاهی بود این روزها در تیم شهرداری ارومیه کم فروغ و خسته در مسابقات لیگ برتر ظاهر شده است که یکی از دلایل آن فشار مضاعفی بود که به این بازیکن در رویدادهای مختلف وارد شد.

خستگی و عملکرد دور از انتظار کاظمی در مرحله پلی آف می تواند زنگ خطری جدی برای تیم ملی باشد چرا که اگر این بازیکن ریکاوری روحی، ذهنی و جسمی نداشته باشد دست تیم ملی و سرمربی خالی تر از گذشته خواهد شد.

توجه ویژه به سلامت روحی و جسمی بازیکنان حلقه مفقوده این روزهای والیبال ایران است که باید با تدوین برنامه جدی و منظم به آن پرداخت. بازیکنان و استعدادهای والیبال سرمایه های ملی به شمار می فرایند که نباید سوخت شوند.

امید می رود بهروز عطایی که در تیم های باشگاهی اش، با جسارت بهای زیادی به چهره های ناشناخته می دهد و بازیکنان زیادی به والیبال ایران معرفی کرده است در تیم ملی نیز همین رویه را ادامه دهد تا در المپیک پاریس دست تیم ملی پیش از پیش باز باشد و نگرانی ها برای آسیب های احتمالی شکل نگیرد و دیگر شاهد استفاده پیش از اندازه از بازیکنان در تمامی رویدادها نباشیم. والیبال ایران سرمایه انسانی بسیاری دارد که با جسارت سرمربی تیم ملی می توانند شکوفا شوند و بذری که امروز کاشته شود در المپیک پاریس درو کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2047

به "جسارت سرمربی تیم ملی والیبال، تبعات استفاده بی رویه از ستاره ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جسارت سرمربی تیم ملی والیبال، تبعات استفاده بی رویه از ستاره ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید