جزئیات فرایند تحقیق و تفحص مجلس از حقوق های نجومی

به گزارش وبلاگ مجله پریها، تهران (پانا) - سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اطلاع داد در روزهای آینده احکام اعضای کمیته تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی صادر می گردد.

جزئیات فرایند تحقیق و تفحص مجلس از حقوق های نجومی

به گزارش ایرنا، سیدنظام الدین موسوی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره فرایند تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از حقوق های نجومی گفت: مجلس پیش از این کمیته تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی را تشکیل داد و اعضای آن هم تعیین شدند و در روزهای آینده هم احکام اعضای این کمیته برای فعالیت صادر می گردد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باتوجه به مسائلی که در روزهای گذشته رخ داد و دریافتی های نجومی که در شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شد، وزیر کار و مدیر آن شرکت با نجومی بگیران برخورد کردند و این افراد از سمت های خود عزل شدند.

وی تاکید نمود: رئیس جمهوری هم به صراحت موضوع حقوق های نجومی را تقبیح نموده و تاکید نمودند که بساط حقوق های نجومی باید برچیده گردد و سازمان برنامه و بودجه را نیز موظف کردند راهکارهای لازم برای مقابله با حقوق های نجومی در بودجه سال 1401 را لحاظ نمایند و مجلس هم در این موضوع با دولت همراهی خواهد نمود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل کمیته تحقیق و تفحص مجلس درباره حقوق های نجومی، گفت: این کمیته گلوگاه هایی که سبب دور زدن قوانین می گردد را شناسایی می نماید و یاری خواهد نمود تا هم متخلفان به دستگاه قضا معرفی شوند وایرادات موجود رفع گردد.

موسوی درباره مکانیسم دریافت حقوق های نجومی اظهار کرد: این افراد به نحوی عمل می نمایند که دریافتی آن ها با مبلغی که در فیش حقوقشان درج می گردد، فرق دارد. به عبارتی بعضی از افراد در شرکت ها و سازمان ها مبلغ فیش حقوقی خود را اعلام می نمایند در حالی که از طرق دیگر مانند کارت هدیه، سکه، پاداش و ... دریافت های نجومی دارند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نوع دریافتی در حقیقت دور زدن قانون است و تیم تحقیق و تفحص این موضوعات را پیگیری خواهد نمود.

وی اظهار داشت: تحقیق و تفحص مجلس درباره حقوق های نجومی شامل همه نهادها، شرکت ها و دستگاه های کشور است و فقط معطوف به یک وزارتخانه یا سازمان خاص نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1937

به "جزئیات فرایند تحقیق و تفحص مجلس از حقوق های نجومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فرایند تحقیق و تفحص مجلس از حقوق های نجومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید