تهران گرم می گردد

به گزارش وبلاگ پریها، تداوم فرایند افزایش دمای هوا در استان تهران تا شنبه (2 تیر ماه) و افزایش غلظت آلاینده ازن و به تبع آن کاهش کیفیت هوای مرکز طی امروز (31 تیر ماه) مورد انتظار است.

تهران گرم می گردد

به گزارش مهر، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی چهار روز آینده در استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابر و در منطقه ها جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می گردد. بعلاوه تا شنبه (2 تیر) فرایند تدریجی افزایش دما مورد انتظار است.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (31 تیر ماه) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

افزایش نسبی تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود، هرچند با توجه به حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن در بعضی منطقه ها افزایش غلظت این آلاینده باعث کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. کاهش تندی باد تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری شرایط نامطلوب در بعضی منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

این شرایط جوی تا صبح فردا (1 مرداد ماه) ادامه خواهد داشت، با این حال با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل برقراری شرایط قابل قبول دور از انتظار نخواهد بود. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده می گردد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود، هرچند در ساعات بعدازظهر احتمال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها سبب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (1 مرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و افزایش غلظت ذرات معلق در منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ازن با میانگین 116 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 66 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1759

به "تهران گرم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران گرم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید