تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند

به گزارش وبلاگ پریها، تمام تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه در ساتنا برگشت می خورند، لذا افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند نمی توانند از این خدمت بهره مند شوند.

تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این بانک طی چند سال اخیر در کوشش بوده است هویت صاحبان تراکنش های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر شفاف گردد و به همین دلیل نیز نسبت به راه اندازی سامانه نهاب با همکاری سازمان هایی از جمله ثبت احوال کشور، ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط اقدام نموده است.

بر این اساس و به منظور عمل به تکلیف قانونی، از روز 5 بهمن ماه، تمام تراکنش های فاقد کد شهاب در ساتنا برگشت می خورند.

کد شهاب همان کدملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی است.

از این رو بانک مرکزی به عنوان نهاد سیاست گذار پولی و بانکی، با جدیت هرچه تمام تر فرایند جلوگیری از انجام تراکنش هایی که به یک شخص حقیقی یا حقوقی مشخص مربوط نیستند را شروع نموده است و این مهم بلافاصله در سایر سامانه های بین بانکی و پس از آن در سامانه های درون بانکی اجرا می گردد.

لذا افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار ننموده باشند، نمی توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند.

یادآور می گردد، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانکها و موسسات اعتباری موجود است، تاثیری نخواهد داشت و صرفاً حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را برگشت می زند.

در سرانجام بار دیگر تأکید می گردد، با توجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان مشخص شده تمدید نخواهد شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1457

به "تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید