بساط بخاری های نفتی از مدارس بشرویه برچیده شد

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با هدف استانداردسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس 83 دستگاه اسپلیت با اعتباری نزدیک به 10 میلیارد ریال در 19 واحد آموزشی روستایی شهرستان بشرویه توزیع شد.

بساط بخاری های نفتی از مدارس بشرویه برچیده شد

محمدعلی واقعی، اظهار کرد: طرح استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس استان و تجهیز مدارس به سیستم گرمایش مرکزی به ویژه مدارسی که علمک گاز تا درب مدارس رفته، آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با توزیع این تعداد دستگاه اسپلیت تمامی مدارس بشرویه از سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد برخوردار می شوند، شرح داد: پس از نصب و راه اندازی این دستگاه ها، بخاری های نفتی کاربراتوری موجود در این 19 آموزشگاه نیز جمع آوری شده و دیگر در بشرویه از بخاری نفتی کاربراتوری برای گرمایش کلاس های درس استفاده نمی شود.

به گزارش مجله پریها، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تأمین اعتبار مورد نیاز برای خرید این تعداد دستگاه اسپلیت، یادآور شد: اعتبارات مورد نیاز برای خرید این 83 دستگاه از محل محل اعتبارات ملی و در پی سفر استاندار به شهرستان بشرویه تأمین و هزینه شده است.

واقعی بیان نمود: تمامی زیرساخت های لازم در زمینه نصب و راه اندازی از قبیل لوله کشی،کابل کشی وارتقای ظرفیت کنتور برق مدارس از شهریورماه و در قالب پروژه مهر فراهم آمده که با نصب دستگاه ها درکوتاه ترین زمان ممکن، سیستم گرمایشی قابل بهره برداری است و با بهره برداری از آن نزدیک 850 دانش آموز دختر و پسر در بخش های مرکزی و ارسک از مزایای آن برخوردار می شوند.

به گزارش مجله پریها، علی شفیعی، فرماندار شهرستان بشرویه نیز گفت: حذف بخاری های نفتی و غیراستاندارد از مدارس، از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان بشرویه است.

وی گفت: این طرح از امروز با اعتباری بالغ بر 150میلیون تومان برای تاسیسات اولیه و 850میلیون تومان برای خرید اسپلیت آغاز می شود که در مجموع با اعتبار یک میلیارد تومان تمامی مدارس شهرستان از وسایل گرمایشی استاندارد برخوردار می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 693

به "بساط بخاری های نفتی از مدارس بشرویه برچیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بساط بخاری های نفتی از مدارس بشرویه برچیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید