افزایش سرسام آور قیمت مصالح ساختمانی، قیمت بتن آماده 2 برابر شد

به گزارش وبلاگ مجله پریها، عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان از افزایش 2 برابری قیمت بتن آماده اطلاع داد و خواهان ورود وزارت صمت به افزایش بدون ضابطه این نهاده ساختمانی شد.

افزایش سرسام آور قیمت مصالح ساختمانی، قیمت بتن آماده 2 برابر شد

به گزارش تسنیم، فرشید پورحاجت با اشاره به شرایط نامناسب بازار مصالح ساختمانی، اظهار کرد: باوجود آن که طی 3 ماه اخیر اتفاقی در بازار های مالی روی نداده، اما در بخش مصالح ساختمانی با رشد قیمت های متوالی روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: در یک نمونه قیمت بتن آماده نسبت به زمستان سال قبل 2 برابر شده است.

وی شرح داد: بهمن سال گذشته قیمت هر مترمکعب بتن حدود 900 هزار تومان بود که امروز به بیش از یک میلیون و 800 هزار تومان افزایش یافته است. این قیمت بدون محاسبه هزینه پمپ بتن و مواد اضافه کردنی بتن است که آنرا نیز به صورت جداگانه از سازندگان مسکن دریافت می نمایند.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان با بیان این که علت این اقدام کارخانه های فراوری بتن آماده تعیین نیست گفت: از وزارت صمت می خواهیم به این ماجرا ورود کند، چراکه ساخت و ساز مسکن تحت تاثیر این گرانفروشی قرار گرفته است.

پورحاجت با بیان این که کارخانه های فراوری بتن پول آب را هم با قیمت بتن حساب می نمایند، یادآور شد: وزن مخصوص بتن 2430 کیلوگرم بر مترمکعب است این در حالی است که در محاسبات 2300 کیلوگرم از سوی کارخانه های بتن اعمال می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2267

به "افزایش سرسام آور قیمت مصالح ساختمانی، قیمت بتن آماده 2 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرسام آور قیمت مصالح ساختمانی، قیمت بتن آماده 2 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید