استقلال در پی شکار 4 بازیکن ، یک خارجی، یک لژیونر و دو بازیکن لیگ رجحان در فهرست آبی ها

به گزارش وبلاگ مجله پریها، استقلال در فصل بیست و دوم لیگ برتر 22 بار مقابل حملات حریف تسلیم شد؛ یعنی 12 بار بیشتر از فصل پیش که با 10 گل خورده و بدون شکست به کار خود در لیگ خاتمه داد.

استقلال در پی شکار 4 بازیکن ، یک خارجی، یک لژیونر و دو بازیکن لیگ رجحان در فهرست آبی ها

به گزارش خبرنگاران گرچه آینده کاری ریکاردو ساپینتو در استقلال نامعین است و این مربی هم در مصاحبه پیش از تقابل خود با نساجی به این موضوع صحه گذاشته و صراحتاً اعلام نموده معین نیست در استقلال باشد یا نباشد اما درباره اینکه در نقل انتقالات پیش رو چه بازیکنانی به احتمال زیاد در لیست خرید استقلال قرار می گیرند، خبرهایی به گوش می رسد که جالب توجه است.

در لیست پنهانی که احتمالاً میان مسئولان باشگاه و شاید بعضی مربیان دست به دست شده نام تعداد قابل توجهی مدافع به چشم می خورد که ظاهراً این موضوع برآیند عملکرد نامطلوب دفاعی استقلال در فصل جاری است و آنها که در پی سیاستگذاری فنی در استقلال فصل بعد هستند، کوشش می نمایند با جذب مدافعان آماده دیگر تیم ها اوضاع دفاعی را سر و سامان دهند.

استقلال در فصل بیست و دوم لیگ برتر 22 بار مقابل حملات حریف تسلیم شد؛ یعنی 12 بار بیشتر از فصل پیش که با 10 گل خورده و بدون شکست به کار خود در لیگ انتها داد. عملکرد دفاعی استقلال در فصل جاری هرگز جای هیچ تعریف و تمجیدی ندارد. مدافعان در فصل جاری همانند فصل قبل سختگیر نبودند و سیدحسین حسینی نیز نسبت به فصلی که برترین بازیکن لیگ برتر لقب گرفت، افت داشت. البته خیلی ها این شرایط را ناشی از خروج پین از کادر فنی استقلال می دانند. مردی که توانسته بود در کنار فرهاد مجیدی تیمی رسوخ ناپذیر را در خط دفاع پدید آورد. پین تفکرات دفاعی ایتالیایی خود را به خوبی در استقلال پیاده نموده بود و بازیکنان نیز تطبیق پذیری بالایی داشتند و در نهایت استقلال به نقطه ای رسید که در کمال شگفتی بدون اینکه باختی را تجربه کند، به جام قهرمانی دست یافت. هرچند که پین در دوران حضورش در تیم الاتحاد کلبای امارات و همکاری دوباره با مجیدی ناکام بود و این تیم اماراتی 11 شکست را در کارنامه خود دید اما به هر حال آماری که از او در استقلال به جا ماند، جای هیچ شک و شبهه ای را باقی نمی گذارد.

بدون شک حضور این مربی در استقلال فصل بعد را باید منتفی دانست چون اگر روزی پین دوباره بخواهد در استقلال فعالیت کند، به طور قطع با مجیدی است اما استقلال باید بدون او نیز راه خودش را برود و تبدیل به تیمی سختگیرتر در خط دفاع گردد. تفکرات هجومی ساپینتو در فصل جاری که از ابتدای فصل روی آن تأکید داشت در نهایت منجر به قهرمانی نشد اما استقلال را تبدیل به هجومی ترین تیم لیگ برتر کرد تا دست کم آبی ها در این بخش حائز رتبه اول شوند اما بدون شک برای اینکه در استقلال فصل بعد تعادل برقرار گردد، احتیاج است که مدافعانی به خدمت گرفته شوند که تیم را بیش از این تقویت نمایند.

در میان مدافعان استقلال داسیلوا عملکرد تحسین برانگیزی داشته و همیشه روی یک روال به بازی ادامه داده و جای تردیدی روی توانایی او نیست و اگر بعضی بازیکنان که مورد توجه استقلال قرار دارند و از همین حالا در لیست پنهان تصمیم گیران قرار گرفته اند به استقلال بیایند اوضاع به احتمال زیاد بهبود خواهد یافت.

به این اسامی نگاه کنید:

جفرسون باهیا (مدافع میانی)

امیرمهدی جانملکی (مدافع میانی)

محمد نادری (دفاع چپ و دفاع میانی)

سامان فلاح (مدافع میانی)

اینها بازیکنانی هستند که گفته می گردد در لیست خرید استقلال قرار خواهند گرفت. احتمالاً اگر ساپینتو هم در استقلال بماند این نام ها را تأیید خواهد نمود چون عملاً مدافعانی بهتر از این اسامی وجود ندارند و دیگر تیم ها نیز برای جذب این اسامی کوشش خواهند کرد. البته جدا از این بازیکنان نام مهدی ممی زاده (وینگر) و محمدمهدی قنبری (وینگر) نیز در لیست پنهان دیده می گردد و حتی صحبت از خرید مهاجمان خارجی هم هست اما نکته پر اهمیت لیست خرید آینده استقلال حضور مدافعان پرشمار است که با نیت سر و سامان دادن به خط دفاع استقلال به خدمت گرفته خواهند شد. باید به این نکته هم اشاره داشت که در باشگاه استقلال بحث خرید مهاجمان گلزن خارجی داغ تر از جذب مهاجمان گلزن داخلی است و به احتمال زیاد آبی ها به این سمت خواهند رفت تا تیم خود را در خط حمله نیز تقویت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2257

به "استقلال در پی شکار 4 بازیکن ، یک خارجی، یک لژیونر و دو بازیکن لیگ رجحان در فهرست آبی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در پی شکار 4 بازیکن ، یک خارجی، یک لژیونر و دو بازیکن لیگ رجحان در فهرست آبی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید