استراماچونی: وقتی به ایران آمدم فضای متفاوت و مثبتی را تجربه کردم، کلید حضور من در ایران تبادل نظر با ولاسکو بود

به گزارش وبلاگ پریها، استراماچونی در یکی از برنامه های تلویزیونی صحبت هایی را درباره فوتبال بیان نمود.

استراماچونی: وقتی به ایران آمدم فضای متفاوت و مثبتی را تجربه کردم، کلید حضور من در ایران تبادل نظر با ولاسکو بود

به گزارش به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، استراماچونی در یکی از برنامه های تلویزیونی صحبت هایی را درباره فوتبال بیان نمود که در ادامه می خوانید:

من در رم متولد شدم و یک ایتالیایی هستم. بخش اول زندگی را در رم گذراندم و تا 13 سالگی در همین شهر بودم و بعد برای ادامه فوتبال به بولونیا رفتم. آن موقع 15 سال داشتم و من خیلی زود شهر خود را ترک کردم و این برای من سخت بود، زیرا جوان بودم. در حال رشد بودم و از حد نرمال بیشتر برای من سخت گذاشت. من تحصیلات کلاسیک را ادامه دادم و فوتبال در کنار درس بود.

دوران سختی داشتم، دو عمل روی زانو داشتم و کارم به سومین عمل رسید. ما در ایتالیا یک ضرب المثل داریم که می گوید اگر دری روی تو بسته شد، دری روی تو باز می شد. در 23 سالگی سرمربی یک تیم آماتور با بازیکنا 13-14 ساله شدم. فقط برای لذت و سرگرمی این کار را می کردم و برنامه ای نداشتم. بعد از حضور در این باشگاه آماتور، یک تیم آماتور به من پیشنهاد داد و من مشغول کار شدم و با آن تیم قهرمان لیگ های آماتوری شدم. باشگاه آ اس رم من را دعوت کرد و من 6 سال آنجا حضور داشتم. از بازیکنان تشکر می کنم؛ به ویژه از آقای کونته. او پدر فوتبالی من بود. 6 سال سابقه حرفه ای در رم و اینتر میلان و دیگر تیم ها داشتم.

من پدر و مادرم و برادرم را دوست دارم. برادرم یک مهندس است. 10 سال قبل ازدواج کردم و دو فرزند دارم، یک پسر به نام جولیو و یک دختر به نام النا. یکی 5 ساله و دیگری 3 ساله است. ما مانند اکثر خانواده های ایتالیایی به خانواده اهمیت می دهیم. مانند تمام کشورها.

پدر من معمار بود و مادرم زبان ایتالیایی درس می داد. همه خانواده ما دکتر و مهندس هستند و من تنها ورزشی هستم، اما از یک دیدگاه این بهتر بود. من سال به سال و روز به روز به عنوان جوانترین مربی سری آ و به عنوان یک جوان 19 ساله در سطح اول فوتبال سری آ تجربه می کردم و این برای من دلنشین بود.

از رم به اینتر میلان رفتن بزرگترین موفقیت ورزشی من بود. این در ایتالیا ساده نیست. من به عنوان با استعدادترین مربی در رم شناخته شدم و البته می خواستم در رم باقی بمانم، زیرا شهر من بود و هوادار تیم بودم. با مالک باشگاه، آقای سنسی صحبت کردم. بعد از صحبت با او من باشگاه را ترک کردم و به میلان نقل مکان کردم و این حالت عجیبی برای یک مربی جوان و مطبوعات بود. در حقیقت ایتالیا روی این موضوع خیلی مانور داد. شبکه های رسانه ای زیادی وجود دارد. با موراتی صحبت کردم و قرار شد 2 فصل سرمربی باشم و 60 بازی سرمربی اینتر باشم.

وقتی استقلال ماه آپریل با من تماس گرفت، من برای فوتبال ایران و آسیا آماده نبودم. روز به روز جمع آوری اطلاعات کردم و کار سختی داشتم. از کسانی که درباره فوتبال آسیا خبر داشتند، کسب اطلاعات کردم و این قدم اول من بود. من به این فوتبال احترام می گذارم. فکر نمی کردم وارد ایران شوم و در ایران کار کنم، زیرا در اروپا زندگی می کردم.

برای من درباره افتخارات باشگاه و تاریخ و چهره های بزرگ فوتبال ایران صحبت کردند. ایران به طور حتم یکی از بهترین فوتبال ها را در آسیا دارد. من می خواهم خیلی بیشتر از ایران بدانم.

اولین چیز خوش آمد گویی واقعی و حقیقی بود. بعد از ورود به هر کشوری به شما خوش آمد می گویند، اما مردم ایران از قلب خود مهربان هستند و با تمام وجود به شما محبت می نمایند. دوم هوا؛ من فکر می کردم نمی توانم از گرما نفس بکشم، اما اینگونه نبود. سوم غذا؛ ما ایتالیایی هستیم و فرهنگ غذایی غنی داریم. برای ما سخت است که غذای کشور های دیگر ما را جذب کند، اما غذای شما خوب و دلچسب است. اینجا ترافیک زیاد است که با توجه به جمعیت، نرمال است.

او کلید قبول کردن من برای این قرارداد بود. فکر نمی کردم به ایران سفر کنم و در ایران کار کنم، زیرا در اروپا زندگی می کردم. یک مکالمه جذاب با ولاسکو داشتم؛ یک مکالمه طولانی. او اطلاعات کاملی در خصوص مردم خوب ایران و مهربانی آن ها داد. همسر من نیز با همسر ولاسکو صحبت کرد. این اطلاعات ارزشمند خیلی به قبول پیشنهاد استقلال یاری کرد.

هنوز نه. یک دوست ایرانی خارج از ایران دارم و 10 سال است او را می شناسم. آن چیزی که در خارج از ایران درباره شما می گویند اصلا واقعی نیست. دوستان من اطلاعات ارزشمندی به من دادند. من منتظر هستم که همسرم به ایران سفر کند. کشور شما جای جذابی است و با آنچه من شنیده بودم متفاوت دارد.

آ اس رم. زیرا در رم هیجان فوتبال مانند تهران است. من از رم می آیم. در مرکز رم محله ای وجود دارد و فوتبال در آن جریان دارد. من شانس حضور در اینتر را داشتم و با طرفداران این تیم نیز رابطه خوبی داشتم و این تیم همواره در قلب من است.

ما ایتالیایی ها فقط هوادار کشور خود هستیم و به آن افتخار می کنیم، اما تیم های دیگری هستند که خوب بازی می نمایند.

صادقانه بگویم، 2 مرتبه برای تیم زیر 21 ساله ایتالیا به من پیشنهاد دادند و من راضی شدم. من خود را مدیون آریگو ساکی می دانم. اگر الان مربی هستم، به دلیل یادگیری سبک فوتبال ایتالیایی در مدرسه فوتبال ایتالیایی ها است. مدرسه ای ارزشمند که خیلی از مربیان ایتالیا دانش خود را در آنجا کسب کردند.

حتما؛ زیرا یک فرهنگ متفاوت است. اینجا باعث می گردد من تجربه بیشتری کسب کنم و سرمربی بهتری شوم. این باعث می گردد من نه تنها سبک استقلال بلکه سبک دیگر تیم ها را تجربه کنم. زمانیکه حضوری آن را می بینی، بهتر درک می کنی و بهتر از فیلم است.

او یک بازیکن بزرگ است که جام جهانی را گرفته است. من بازی او را دوست داشتم. ما در دوره ای با هم رقیب بودیم. او سبک بالایی از فوتبال را ارائه می دهد.

ابتدا می خواهم از طرفداران تشکر کنم، زیرا در ایتالیا احساس کردم آن ها من را می خواهند و من آن ها را درک می کنم. آن ها با محبت بودند و من می خواهم بیشترین موفقیت را با استقلال کسب کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 319

به "استراماچونی: وقتی به ایران آمدم فضای متفاوت و مثبتی را تجربه کردم، کلید حضور من در ایران تبادل نظر با ولاسکو بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی: وقتی به ایران آمدم فضای متفاوت و مثبتی را تجربه کردم، کلید حضور من در ایران تبادل نظر با ولاسکو بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید