ادلب؛ پشتیبانی ترکیه از گروه های مسلح مانع پیشروی ارتش سوریه نشد

به گزارش وبلاگ پریها، ارتش سوریه در ادامه عملیات نظامی در شرق و جنوب شرق استان ادلب پس از تسلط بر بیش از چهل روستا و منطقه با حمله به مواضع تروریست ها راه را برای رسیدن به معمره النعمان هموارتر کرد.

ادلب؛ پشتیبانی ترکیه از گروه های مسلح مانع پیشروی ارتش سوریه نشد

از سفر با تور زمستان استانبول لذت ببرید. شهر زیبای استانبول یادگاری از حکمرانان قدرتمند عثمانی که در دوران شکوهشان شهری عظیم پایه ریزی کرده بودند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش سوریه در چارچوب عملیات نظامی در شرق و جنوب استان ادلب، حملات خود را به جاده بین المللی که حلب را به حماه متصل می نماید، شدت بخشیده است.

این حملات با هدف تسلط کامل بر شهر معره النعمان و بخشی از جاده بین المللی که از آنجا می گذرد انجام می گردد و در کل عملیات فعلی ارتش سوریه در ادلب در راستای اجرای توافق میان روسیه و ترکیه (سوچی) است که از یک سال پیش به تعویق افتاده است.

یک منبع میدانی در جنوب استان حلب به روزنامه سوری الوطن گفت: نیروی هوایی مشترک سوریه و روسیه روز گذشته پایگاه ها و مخفیگاه های تروریست های جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی مرتبط با آنها را بخصوص گروه های اجناد القوقاز و انصار التوحید در طول جاده بین المللی حلب و سراقب را بمباران کردند.

در مناطق ایکاردا، المهندسین و شهرک های الزربه، تل حدیا، ام عتبه، زمار و الشیخ احمد نیز پایگاه های فرماندهی و انبارهای مهمات تروریست ها هدف گرفته شده و ده ها نفر آن کشته یا زخمی شدند.

این منبع گفت: توپخانه ارتش سوریه مستقر در جنوب استان حلب هم تجمع ها و تحرکات تروریست ها را در دو روستای جزرایا و العثمانیه در هم کوبید و توانست یک دستگاه تانک، یک خودروی زرهی و سه نفر بر را با تروریست های سرنشین آن منهدم کند. این کاروان از جاده خاکی به سمت معره النعمان در حرکت بود.

این منبع نظامی شرح داد: پهپادهای ارتش سوریه برای ممانعت از رسیدن تجهیزات نظامی تروریست ها به شرق و جنوب شرق استان ادلب آنجا را کاملا رصد می نمایند. ارتش سوریه در این مناطق تا به امروز بیش از 40 روستا و تپه و زمین های وسیع آنجا را تحت کنترل خود گرفته است.

منبع میدانی حلب همچنین از رسیدن تجهیزات نظامی جدید طی دو روز گذشته به جنوب حلب و خطوط تماس جبهه های غربی شهر حلب الشهباء در مناطق الراشدین، البحوث العلمیه و آدینه الزهراء اطلاع داد.

الوطن به نقل از کارشناسان نظامی نوشت: انتظار می رود جبهه های جدید ارتش سوریه در غرب حلب و جنوب غرب آن شروع شد تا پشتوانه عملیات نظامی آن در شرق و جنوب شرق ادلب باشد و پس از آن هم ارتش عملیات خود را در محور ابوالظهور شروع می نماید تا به موازات شهر معرة النعمان به شهر سراقب و چند نقطه در جاده بین المللی میان حلب و سراقب برسد.

از سوی دیگر یک منبع میدانی در جنوب ادلب به الوطن گفت: ارتش سوریه همچنین با حمله به مواضع تروریست های القاعده در شرق معره النعمان و سراقب و همچنین در تل منس و اطراف معره النعمان و الغدفه، معر شورین و الدیر الغربی ده ها تروریست را کشته یا زخمی کردند.

منابع معارض نزدیک به گروه های شبه نظامی الجبهة الوطنیة للتحریر که مورد حمایت ترکیه قرار گرفته است و با الجیش الوطنی ادغام شده است در گفت وگو با الوطن تاکید کردند: تروریست های این گروه ها به فرمان نظام ترکیه به معره النعمان و خطوط تماس درگیری با ارتش سوریه رسیدند تا در کنار جبهه النصره مبارزه نموده و مانع سقوط معره النعمان به دست ارتش سوریه شوند.

ترکیه این تروریست ها را با تعداد زیادی موشک های آمریکایی ضد تانک تاو مجهز نموده تا ساز و برگ جنگی آنها را تقویت نموده باشد و آنها بتوانند موازنه ای میدانی ایجاد نمایند که مانع سقوط بیشتر پایگاه هایشان شوند آن هم پس از اینکه الوطنیة للتحریر والنصرة با میانجی گری ترکیه بر سر تقسیم وظایف و تروریست هایشان در طول جبهه های نبرد توافق کردند.

جنوب و شرق استان ادلب که نقاط تماس با گروه های تروریستی در استان ادلب (شمال غرب سوریه) محسوب می گردد از بیست و هشتم آذر ماه شاهد عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی آخرین پایگاه عمده تروریست ها در این کشور است.

ارتش سوریه تا به امروز پیروز شده است بیش از 20 روستا و نقطه مهم را در ادلب آزاد و پاکسازی کند.

عملیات سوریه در ادلب پس از آن شروع شد که ترکیه در عمل به تعهداتی که در خلال نشست سوچی و آستانه درباره پایبندی گروه های تروریستی تحت حمایت آن به مفاد آتش بس داده بود، مرتبا تعلل نشان داد و اخیرا این گروه ها چندین بار به مواضع ارتش سوریه در سنجار حمله کردند. این اتفاقات انگیزه ای برای ارتش سوریه شد تا با یک عملیات نظامی هرچه زودتر به حضور تروریست ها در منطقه انتها بدهد که این مهم به نوبه خود سنگ بنای محکمی در تحولات آینده مربوط به سوریه و توافقات سیاسی برای حل نهایی بحران این کشور است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 755

به "ادلب؛ پشتیبانی ترکیه از گروه های مسلح مانع پیشروی ارتش سوریه نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادلب؛ پشتیبانی ترکیه از گروه های مسلح مانع پیشروی ارتش سوریه نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید