آشنایی با شهر آبی ووژن ، شهری باستانی در چین

به گزارش وبلاگ پریها، کشور چین از کشور های باستانی و تاریخی می باشد .امروز در مجله خبرنگاران می خواهیم شما همراهان گرامی را با یکی از شهر های باستانی چین به نام شهر آبی ووژن آشنا کنیم . شهری که گردشگران زیادی را مشتاق دیدار خود نموده است علی الخصوص از زمانی که کنفرانس جهانی اینترنت در این شهر برگزار گردید. شهر ووژن دارای جمعیتی حدود 60 هزار نفر می باشد همچنین مساحت آن چیزی در حدود 71.19 کیلومتر مربع برآورد می گردد. از این 60 هزار نفر فقط 12 هزار نفر جمعیتش دائمی و بقیه مسافر و گردشگر هستند که به این شهر که در واقع با مانند ونیز در شرق می باشد رفت و آمد دارند.

آشنایی با شهر آبی ووژن ، شهری باستانی در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

قدمت شهر آبی ووژن

قدمت شهر آبی ووژن بالای 1300 سال می باشدو این را می توان از سنگفرش ها و پل های چوبی که در این شهر وجود دارد و کنده کاری هایی که بر روی چوب ها است به وضوح پی برد. شهر ووژن در انتها قرن نهم و در جنوب رود یانگ تسه بنا شده است .شغل مردم این شهر همیشه در طول تاریخ کشت برنج ، ماهیگیری و ابریشم بوده است .

موقعیت جغرافیایی شهر ووژن

موقعیت جغرافیایی این شهر در استان ژجیانگ چین در جنوب رود یانگ تسه و در مرکز شش شهر آبی می باشد. کانال عظیم پکن هانگ ژو پذیرای خانه هایی است که در کناره های این کانال بنا شده اند . و در دشت آبرفتی هانگ ژو- ژیازینگ-هوژو این شهر گسترش یافته است. خانه های سنگی و چوبی کل رودخانه و کانال هایی که به یکدیگر متصل هستند را احاطه نموده اند خانه هایی که از آجر های سیاه و کاشی های خاکستری در زمان پادشاهی سلسله مینگ و در قرن چهاردهم میلادی در این منطقه احداث شده اند. جالب است بدانید که سیستم آبرسانی شهر ووژن و سبک زندگی مردم آن شاید چیزی حدود 1000 سال است که کوچک ترین تغییری ننموده است و پل های سنگی را می توان در بیشتر نقاط این شهر آبی مشاهده نمود. به دلیل برگزاری کنفرانس جهانی اینترنت در این شهر که در 16 دسامبر دراین شهر برگزار گردید توجه مردم و رسانه ها به این شهر بیشتر جلب شده است . این شهر که به عنوان ونیز شرق نیز نامیده می گردد بهترین جا برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات است همچنین زیبایی این منطقه می تواند برای عکاسان هم مکان مناسبی باشد . فرصت های عکاسی زیادی در این شهر فراهم است که دوستداران عکاسی می توانند از آن بهره کافی ببرند. این شهر در واقع از طریق کانال ها و آبراهه هایی که در ان وجود دارد به چهار قسمت دونگ ژا (Dongzha) ،بی ژا (Beizha)، زی ژا (Xizha)، نان ژا (Nanzha) تقسیم می گرددکه توریست هایی که به این منطقه می آیند بیشتر در قسمت زی ژا ساکن می شوند وجمعیت تعداد محلی های این بخش خیلی کم است . و بخش دونگ ژا و زی ژا به دلیل این که بیشتر از بقیه بخش های پیشرفت نموده اند بازدید نمایندگان اغلب از این نواحی دیدن می نمایند. در دونگ ژا همه چیز دست نخورده باقی مانده و یاد آور گذشته و تاریخ این منطقه است اما زی ژا را کمی بازسازی نموده اند تا به گذشته خود مانند گردد. تعداد ساختما ن هایی که در در شهر آبی ووژن وجود دارد بیش از چهل هکتار ساختمان و تعدا پل های باستانی و سنگی آن نیز چیزی در حدود 100 پل می باشد. قدمت سکونت در این شهر به دوران نوسنگی و 7000 سال پیش می رسد .

منبع: همگردی
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 424

به "آشنایی با شهر آبی ووژن ، شهری باستانی در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شهر آبی ووژن ، شهری باستانی در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید