گردشگری بین المللی چهاردرصد رشد داشته است

به گزارش خبرنگاران، در این گزارش آمده است، چشم انداز پیش رو برای چهارماهه دوم همچنان روشن است و پیش بینی می گردد که تعداد گردشگران در این مدت به 500 میلیون گردشگر برون مرزی برسد (41 درصد از مجموع گردشگر بین المللی در سال).

گردشگری بین المللی چهاردرصد رشد داشته است

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

تعداد گردشگران بین المللی در چهارماهه اول سال میلادی جاری به رقم 332 میلیون نفر رسید و این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد رشد را نشان می دهد. این رقم به دنبال رشد 3/4 درصدی سال 2014 و میانگین رشد 5/4 درصدی پس از سال 2010 بوده است.

در میان مناطق مختلف، آمریکا با 6 درصد و پس از آن اروپا، آسیا و اقیانوسیه و خاورمیانه با 4 تا 5 درصد رشد همراه بوده اند. در زیر منطقه ها اقیانوسیه و جنوب آمریکا با 8 درصد بیشترین رشد را داشتند که سفر بیست میلیون شهفرایند آمریکایی به این کشورها از علل مهم آن محسوب می گردد و پس از آنها، کشورهای حوزه دریای کارائیب و مرکز و شرق اروپا با 7 درصد در صندلی بعدی قرار گرفتند. آفریقا در ادامه تاثیر بیماری ابولا و رشد نگرانی درباره مسائل امنیتی شمال آفریقا در چهار ماهه نخست امسال رشد منفی شش درصد را تجربه نموده است.

طالب ریفائی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی معتقد است که گردشگری دارای قابلیت برگشت پذیری بالائی است و به رغم ملاحظات امنیتی موجود در جهان، امروز گردشگری قسمتی از راهکار جهان برای مواجهه با مسائل مالی و ایجاد فرصتهای شغلی جدید است.

میزان رشد ورود گردشگران در زیر منطقه آسیا و اقیانوسیه به ترتیب، اقیانوسیه 8 درصد، شمال و شرق آسیا 5 درصد، جنوب شرق آسیا با منفی سه درصد همراه بوده است که با رشد 25 درصدی تایلند، کاهش ورود گردشگر به سایر کشورهای منطقه جبران شده است.

همچنین در اروپا منطقه ای که بیشترین تعداد ورودی گردشگری بین المللی را دارد شرق اروپا و مرکز آن پس از پشت سر گذاشتن بحران اوکراین در سال گذشته و کاهش ورود گردشگر از روسیه با 7 درصد رشد بازگشت خوبی را در چهار ماهه اول سال تجربه نموده است، جنوب اروپا به رغم گذراندن دوران سنتی رکود در این مقطع از سال با 5 درصد رشد همچنان فعال بوده است و غرب و شمال اروپا با 4 درصد رشد در صندلی بعدی قرار گرفته است.

شاخص اطمینان سازمان جهانی جهانگردی همچنان نشان دهنده اطمینان دست اندرکاران این صنعت از فرایند رو به رشد آن است، پیش بینی انجام شده برای سال 2015 حکایت از میانگین رشد 3 تا 4 درصدی برای امسال میلادی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 بهمن 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 703

به "گردشگری بین المللی چهاردرصد رشد داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری بین المللی چهاردرصد رشد داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید