کارت های ملی هوشمند کی به دست مردم می رسد؟ ، سخنگوی ثبت احوال: مشکل کمبود کارت خام داریم

به گزارش وبلاگ پریها، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از دستور رئیس جمهور مبنی بر تسریع صدور کارت ملی هوشمند اطلاع داد و گفت: درحال حاضر هر هفته تنها 200 تا 300 کارت خام از سوی چاپخانه دولتی در اختیار سازمان ثبت احوال قرار می گیرد و این سازمان، کارت های ملی هوشمند را صادر می نماید.

کارت های ملی هوشمند کی به دست مردم می رسد؟ ، سخنگوی ثبت احوال: مشکل کمبود کارت خام داریم

به گزارش وبلاگ پریها به نقل از تسنیم، سیف الله ابوترابی اظهار کرد: هر هفته 200 تا 300 کارت خام از سوی چاپخانه دولتی در اختیار سازمان ثبت احوال قرار می گیرد و این سازمان هم کارت های ملی هوشمند را صادر و به وسیله شرکت پست در اختیار مردم قرار می دهد.

وی افزود: با توجه به محدودیت های کارت خام، رایزنی های متعددی با مسئولان برای تأمین کارت خام اجرا شده و همچنین رئیس جمهور دستوری را به سازمان برنامه و بودجه مبنی بر تأمین اعتبار برای تهیه کارت های ملی هوشمند داده است.

  • سرنوشت کارت ملی هوشمند 10 میلیون ایرانی | مشکل دو ساله تامین بدنه کارت کی حل می گردد؟

  • 5 میلیون ایرانی کارت ملی هوشمند ندارند

ابوترابی با بیان اینکه این سازمان ظرفیت صدور ماهانه 2 میلیون و 500 هزار کارت ملی هوشمند را دارد، گفت: امیدواریم هرچه زودتر تعداد بیشتری کارت خام ازسوی چاپخانه دولتی در اختیار این سازمان قرار بگیرد تا فرآیند صدور کارت های ملی هوشمند مانند گذشته با قدرت ادامه پیدا کند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور به جلسه مسئولان این سازمان با معاون علمی ریاست جمهوری اشاره نمود و گفت: در این جلسه قرار است درباه استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان هم برای تهیه کارت های خام استفاده گردد.

وی درباره زمان قطعی صدور تمام کارت های ملی هوشمند گفت: در این زمینه باید منتظر فراوری کارت های خام توسط چاپخانه دولتی باشیم و نمی توان نظر قطعی داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1137

به "کارت های ملی هوشمند کی به دست مردم می رسد؟ ، سخنگوی ثبت احوال: مشکل کمبود کارت خام داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارت های ملی هوشمند کی به دست مردم می رسد؟ ، سخنگوی ثبت احوال: مشکل کمبود کارت خام داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید