چگونه کفش های ورزشی را تمیز کنیم؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، تمیز کردن کفش ورزشی از آن جهت که به راحتی می تواند بو بگیرد یا کثیف شد به شدت مهم است. یادگیری نکات مهم از جهتی دیگر ضروری است چرا که با اشتباه کردن در تمیر کردن کفش ورزشی می توانید به آن آسیب بزنید و دیگر کفش دلخواه خود را نداشته باشید. ادامه مطلب را بخوانید تا با روش های تمیز کردن کفش ورزشی و نکات ضروری آن آشنا شوید.

چگونه کفش های ورزشی را تمیز کنیم؟

شت وشوی کفش با دست

قبل از شستشوی کفش ها باید هر گونه آلودگی و را از کفش جدا کنید. برای این کار از یک مسواک قدیمی یا برس تمیزکاری خشک استفاده کنید. آب گرم را با پودر لباسشویی مخلوط کنید. سینک را با آب گرم پر کنید. سپس میزان کمی پودر لباسشویی اضافه کنید و مخلوط کنید. یک تکه اسنفج را برای از بین بردن ماده شوینده با آب تمیز خیس کنید. بعد از برطرف کردن لکه ها و آلودگی ها اسفنج یا پارچه دوم را در آبگرم بدون ماده پاک کننده خیس کنید. اسفنج را روی کفش بمالید تا همه مواد شوینده اضافه را از بین ببرید. کفش ها در مجاورت هوا خشک کنید یا آنها را در دمای اتاق بگذارید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند.

جلوگیری از بو گرفتن کفش

گرفتن بوی کفش کار پردردسری است پس بهتر است روش هایی را به کار ببرید تا مانع بو گرفتن کفش شوید. همیشه جوراب بپوشید. بدون جوراب، عرق در کفش است انباشته شده و باکتری ها در این رطوبت رشد خواهند کرد و کفشتان بوی ناخوشایندی خواهد گرفت. پاشیدن پودر پا روی کفی ها قبل از بستن بند ها به جذب میزانی از رطوبت کمک می کند و از ایجاد بو در کفش جلوگیری خواهد کرد.

تمیز کردن جداگانه کفی و بندها

کفی ها و بندهای کفش را جدا کنید و آنها را جداگانه تمیز کنید. اگر در حال حاضر کفش هایتان بدبو هستند می توانید برای از بین بردن بو کفی ها را تمیز کنید. کفی ها را از داخل کفش خارج کرده آنها را با یک اسفنج خیس شده در آب و پودر لباسشویی تمیز کنید. با اسفنج خیس دوم برای از بین بردن پودر آن را تمیز کنید و سپس اجازه دهید کفی ها در مجاورت هوا خشک شوند. همچنین برای تمیز کردن بند کفش ها با پاشیدن کمی از پودر لباسشویی روی لکه ها کار را شروع کنید. قبل از قرار دادن آنها در آب گرم از انگشتان برای مالیدن پودر لباسشویی استفاده کنید. در تمامی مراحل تلاش کنید نقاطی از کفش که از چرم یا فوم ساخته شده خیس نشوند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1933

به "چگونه کفش های ورزشی را تمیز کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه کفش های ورزشی را تمیز کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید