ویزای تایلند

به گزارش وبلاگ پریها، قبل از همراهی با تور تایلند باید ویزای این کشور را در یافت کنید. در این مقاله شما را با فرایند اخذ ویزا و انواع آن آشنا خواهیم کرد. یکی از راه‌حل‌ها از مرز این کشور خارج ‌شده و مهر خروج را در گذرنامه خود بزنید.

ویزای تایلند

متأسفانه در ماه نوامبر سال 2015 بود که صدور ویزاهای  6 ماهه با امکان چند بار ورود به این کشور که روش اصلی اقامت شش ‌ماهه اتباع خارجی در تایلند بود متوقف شد. اگر به منابع اطلاعاتی قدیمی مراجعه کنید در آن ‌ها مشاهده خواهید کرد که می ‌توانید این ویزاهای دارای امکان دو بار ورود به کشور تایلند را از کشورهای همسایه تهیه کنید. این فرایند قدیمی با روند جدیدی که ویزای گردشگری با مجوز چند بار ورود نام دارد، جایگزین شده است که این ویزا برای 6 ماه اعتبار استفاده دارد. موضوعی که باید در نظر داشته باشید، این است که باید برای این ویزا برنامه ‌ریزی قبلی کرده چرا که تهیه آن تنها از طریق کشور خودتان ممکن می‌باشد. البته برای این ویزا نیاز به یک تائیدیه مالی نیز دارید که بسته به محل کنسول گری ها، این روند نیز در تور تایلند متفاوت است.

ویزا با اجازه تنها یک ‌بار ورود در طول 90 روز. این نوع از ویزا برای 60 روز اعتبار دارد و می ‌توان آن را به ‌آسانی با پرداخت هزینه ‌ای مشخص در اداره مهاجرت تایلند برای مدت ‌زمان 30 روز آن را تمدید کرد. به ‌این ‌ترتیب می‌توانید برای 3 ماه در تایلند بمانید. برای دریافت چنین ویزایی باید پیش از ورود به تایلند و از طریق سفارت ‌خانه های این کشور اقدام نمایید.  هنگامی‌که وارد خاک این کشور شوید، امکان حضور 60 روزه در تایلند را خواهید داشت ولی قبل از این که این کشور را ترک کنید.

این ویزاها برای گردشگران تور تایلند طراحی ‌شده ‌اند و به همین دلیل نیز می ‌توانید تعداد زیادی از آن ‌ها را در گذرنامه خود داشته باشید. اگر می ‌خواهید در تایلند زندگی کنید و از ویزاهای گردشگری نیز استفاده ‌کنید با دردسرهای جدیدی سروکار خواهید داشت. معمولا بدون اینکه به شما مشکوک شوند که به ‌صورت غیرقانونی در تایلند زندگی می‌ کنید، بیش از دو یا سه ویزا به شما ارائه نخواهد داد.

انتشار: 4 آذر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 40

به "ویزای تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید