وضعیت ترازنامه مالی کدام کشورها بهتر است؟

به گزارش وبلاگ پریها، صندوق بین المللی پول در گزارشی، نروژ را دارای سالم ترین ترازنامه مالی دنیا معرفی کرد.

وضعیت ترازنامه مالی کدام کشورها بهتر است؟

به گزارش وبلاگ پریها به نقل از فایننشیال ریویو، صندوق بین المللی پول در گزارش خود به نشست وزیران دارایی گروه 20، نسبت به افزایش بدهی کشورها به سطوحی تاریخی هشدار داده است و بیان نموده در بین کشورهای توسعه یافته، نروژ در بهترین موقعیت قرار گرفته است. با این حال به دلیل افزایش مخارج رفاهی، ممکن است نروژ صندلی خود را در صدر جدول از دست بدهد.

پس از نروژ، روسیه، قزاقستان و استرالیا در رده های بعدی جای گرفته اند. صندوق هم چنین در بخش دیگری از گزارش خود به آنالیز تاثیر سالمندی جمعیت، استخراج منابع طبیعی و جذب مهاجران بر وضعیت اقتصادی کشورها پرداخته است.

صندوق بین الملی پول با هشدار نسبت به کاهش بدهی به وسیله کاهش مخارج عمومی به ویژه در خصوص پروژه های زیرساختی، گفته است چنین اقداماتی در بلندمدت هزینه های بیشتری خواهند داشت.

به گفته صندوق بین المللی پول، حجم بدهی کشورهای دنیا با 50 درصد افزایش نسبت به یک دهه اخیر به 182 تریلیون دلار در سال 2017 رسیده است.

صندوق بین المللی پول پیشتر نیز اعلام نموده بود بدهی در اقتصادهای پیشرفته فاصله بسیار بیشتری از بدهی کشورهای نوظهور دارد. میانگین بدهی در کشورهای توسعه یافته برابر با 105 درصد از فراوری ناخالص داخلی آنهاست در حالی که در اقتصادهای با اندازه متوسط، این میزان 50 درصد فراوری ناخالص داخلی و برای کشورهای با درآمد پایین 40 درصد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 150

به "وضعیت ترازنامه مالی کدام کشورها بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت ترازنامه مالی کدام کشورها بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید