مقایسه پوکت و پاتایا برای سفر

به گزارش وبلاگ پریها، پاتایا و پوکت از  زیباترین شهرهای کشور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع هستند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه بین تور پوکت و تور پاتایا یکی را برای سفر انتخاب کنید.

مقایسه پوکت و پاتایا برای سفر

اگر بخواهید یک سفر ارزان را تجربه کنید، تور پاتایا نسبت به تور پوکت ارزانتر است.

تاکسی های songtaew، توک توک، اتوبوس و دوچرخه کرایه‌ای از امکانات حمل و نقل در این دو شهر هستند که البته در تور پوکت برای رسیدن به جزایر اطراف آن باید از قایق استفاده نمایید.

شهر بانکوک از پرگردشگرترین شهرهای کشور تایلند به شمار می‌رود که شهر پاتایا نسبت به شهر پوکت به بانکوک نزدیکتر است . پاتایا از فرودگاه سووارنابومی بانکوک 120کیلومتر و پوکت 840 کیلومتر با فرودگاه سووارنابومی بانکوک فاصله دارد.

در تور پوکت می‌توانید به بازدید جاذبه‌های بیشتری نسبت به تور پاتایا بروید. اما پاتایا بهشت تفریحات مهیج است. از غواصی و بانجی جامپینگ گرفته تا مسیر نوردی و کوهنوردی، هیچ هیجانی وجود ندارد که نتوانید آن را در پاتایا تجربه نمایید.

بهترین زمان همراهی با تور پاتایا از ماه نوامبر تا فوریه می‌باشد و بهترین زمان سفر به پوکت از نوامبر تا آوریل است.

شهر های پوکت و پاتایا آب و هوایی شبیه به هم دارند که آن هم خشک و مرطوب استوایی می‌باشد.

یکی از شاخص‌هایی که می‌توانید با آن دو شهر را مقایسه نمایید، غذا است. بیشتر غذاهای تایلندی با غذاهای چینی ترکیب شده‌‌اند. غذا در پوکت ترکیبی از غذاهای تایلند جنوبی، مالزی، چین و هند است. در واقع در تور پوکت می‌توانید از انواع مختلف غذاهای جنوب آسیا لذت ببرید.

زمانی که به جایی سفر می کنیم حتما باید به مراکز خرید آن هم مراجعه نمایید. یکی از بهترین جاذبه‌های تور پاتایا بازارهای شناور است. هر گردشگری که به این شهر سفر می‌کند، سخت است که به مرکز خرید میموسا نرود. پوکت در آخر هفته‌ها بازارهای خیابانی دارد که وسایل دست ساز آن بسیار زیبا و دیدنی هستند.

انتشار: 19 مهر 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 31

به "مقایسه پوکت و پاتایا برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه پوکت و پاتایا برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید