معبد بودای زمردین بانکوک

به گزارش وبلاگ پریها، معبد بودای زمردین، یکی از جاذبه‌های مهم تاریخی تور تایلند در شهر زیبای بانکوک است.در این معبد یک مجسمه بودا از جنس یشم با لباسی وجود دارد که در این مقاله شما را با زیبایی‌های آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

معبد بودای زمردین بانکوک

بر اساس باورهای تایلندی، این معبد بودا سال 43 ، قبل از میلاد در هند ساخته شده و پس از طی سالها و اتفاقات عجیب هم اکنون در بانکوک و در مجموعه کاخ پادشاهی قرار گرفته است. 300 سال بعد از ساخته شدن این بودا، برای در امان ماندن ازجنگ داخلی هند به سریلانکا مراجعه نمودند. پس از آن شاه برمه، در حال آوردن آن به سیلان بود، اما کشتی حامل آن گرفتار طوفان گردید و درکامبوج به لنگر انداخته شد. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌های تاریخی بروید که از همه نظر عالی و دیدنی هستند.

این بودا که از مکان های دیدنی بانکوک است، سه لباس زرین دارد که بر حسب تغییر فصل توسط پادشاه تایلند طی مراسم خاصی تعویض شده و دو لباس دیگر در مجموعه کاخ به معرض نمایش می‌گذارند. طبق سنت‌های کشور تایلند، همه گردشگران تور تایلند در بازدید از این مکان باید لباس پوشیده به تن داشته باشند.

templesسال های بعد پس از گذرازلائوس، به ایالت چیانگ رای در شمال تایلند رسید. در آن زمان حکمران چیانگ رای آن را مخفی کرد ولی در سال 1434 به علت برخورد صاعقه به معبد، این بودا کشف شد. سپس به شهر چیانگ مای برده شد و تا سال 1552 در آنجا ماند. سرانجام در قرن 18، رامای اول که در آن زمان فرمانده سپاه بود، با تصرف بودای زمردین، آن را به ایالت خود آورد و پس از آنکه به پادشاهی رسید، این بودا را در مراسمی با شکوه در سال 1784 به کاخ خود در بانکوک کنونی منتقل گردید.

 

انتشار: 19 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 66

به "معبد بودای زمردین بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد بودای زمردین بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید