قیمت آپارتمان در مناطق مرکزی پایتخت چند

به گزارش وبلاگ مجله پریها، خبرنگاران: یکی از مناطقی که عرضه محدود آپارتمان های نوساز توسط سازنده ها در آنها شروع شده است، منطقه هفت واقع در مرکز پایتخت است.

قیمت آپارتمان در مناطق مرکزی پایتخت چند

جهت دریافت خدمات نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، منطقه هفت تهران یکی از مناطق بازار مسکن است که ترکیبی از محله های ارزان، متوسط و گران قیمت بازار مسکن را در دل خود جای داده است. به این ترتیب سه دسته قیمتی در املاک این منطقه وجود دارد که متقاضیان هر یک با دیگری متفاوت است. از جمله محله های ارزان قیمت این منطقه که واحدهای مسکونی آنها زیر میانگین قیمت مسکن در سطح شهر معامله می گردد، محله های نامجو، نظام آباد، سبلان و میدان امام حسین (ع) است. محله های مصرفی اما متوسط قیمت نظیر دبستان، ملک و جلفا نیز در منطقه هفت واقع هستند و در عین حال مناطق نسبتا لوکس نظیر عباس آباد، آپادانا و سهروردی نیز در همین محدوده از مرکز شهر تهران قرار دارند.

به این ترتیب دامنه قیمت مسکن عرضه شده در این منطقه طیف وسیعی را در بر می گیرد و در حال حاضر فایل ها عموما بین 10 تا 30 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. قیمت های 30 میلیون تومانی در هر مترمربع مربوط به آپارتمان های نوساز واقع در محله هایی همچون سهروردی و آپادانا بوده و قیمت های زیر 15 میلیون تومان نیز به محله های ارزان مرکز شهر اختصاص دارد.

آنالیز موتورهای جست وجوی ملکی نشان می دهد عرضه آپارتمان های نوساز توسط سازنده ها در این مناطق شروع شده است. هر چند قیمت های پیشنهادی سازنده ها برای فروش واحدهای کلید نخورده قدری تند بوده و از میانگین قیمت آخرین معاملات مسکن در این محله ها بیشتر است، اما به نظر می رسد با توجه به عرضه کلی واحدهای یک آپارتمان توسط سازنده ها، قصد آنها برای فروش جدی تر از ماه گذشته است و در نتیجه احتمال انعطاف قیمتی با توجه به کاهش شدید تقاضای مسکن جست وجوگر در بازار، توسط فروشنده ها وجود دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 901

به "قیمت آپارتمان در مناطق مرکزی پایتخت چند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت آپارتمان در مناطق مرکزی پایتخت چند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید