شهر پمپئی ایتالیا

به گزارش وبلاگ پریها، شهر باستانی پمپئی (Pompeii) یکی از بهترین جاذبه‌های تاریخی کشور ایتالیا به شمار می‌رود. این شهر در جنوب ایتالیا قرار گرفته و نزدیک به 1700 سال زیر خاکسترهای آتش‌فشانی مدفون شده است. برای آشنایی بیشتر با این شهر سوخته در کشور ایتالیا این مقاله را تا آخر بخوانید.

شهر پمپئی ایتالیا

اسکلت‌های به‌دست ‌آمده متعلق به افراد جوانی است که به هنگام وقوع آتش‌فشانی کوه وزویوس در 79 میلادی پشت فروشگاه بوده و درنتیجه فوران گدازه‌ها غافلگیر شده و مرده‌اند. در جریان بررسی‌های انجام شده در محل کشف این اسکلت‌ها و فروشگاه باستانی اجاق‌هایی کشف شده است که باستان شناسان تصور می‌کنند احتمالا کوره‌هایی برای ذوب و ساخت انواع اشیای برنزی بوده است.

همچنین شواهد حاکی از آن است که این فروشگاه تاریخی پس از وقوع انفجار توسط غارتگران با هدف دستیابی به گنج هدف قرارگرفته بود اما ظاهراً سکه‌های طلا و نیز صفحه طلایی گردن‌آویز را که به شکل گل ساخته شده، فراموش نکنید و این آثار همچنان در محل باقی‌مانده است.

باستان شناسان همچنین قصد دارند فروشگاه دیگری را نیز در این سایت باستانی مورد کاوش قرار دهند اگرچه هنوز از هدف اصلی در این کاوش‌ها مطمئن نیستند. در جریان این حفاری‌ها همچنین یک آرامگاه متعلق به قرن 4 پیش از میلاد همراه با اسکلت چند انسان کشف شده که دورادور این اسکلت‌ها شش گلدان قرار داده شده بود.

ویرانه‌های پمپئی در نزدیکی ناپل در ایتالیا واقع شده است. در آن آثاری از بناها و مردم شهر باستانی پمپئی که بر اثر آتش‌فشان کوه وزوو ویران شده به چشم می‌خورد. پیش از این تصور می‌شد مردم این شهر به خاطر گازهای سمی حاصل از آتش‌فشان کشته شده‌اند اما پژوهش‌های دیگر نشان داد آنها به خاطر حرارت بالا جان‌باخته‌اند. برای تجربه یک سفر تاریخی متفاوت و پر جاذبه به شکا توصیه می‌کنیم با تور اروپا همراه شوید.

برخی محققان بر پایه نامه‌هایی که 25 سال پس از این ماجرا نوشته شده به این نتیجه رسیدند که مردم به خاطر استشمام خاکسترهای آتش‌فشان خفه شده‌اند. این شهر پس از آتش‌فشان زیر 4 تا 6 متر خاک و خاکستر به مدت 1500 سال مدفون گردید. این شهر به‌صورت کاملاً اتفاقی در سال 1599 میلادی کشف شد. این شهر تاریخی که جز میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود با میلیون‌ها نفر بازدید کننده در سال یکی از جاذبه‌های مهم کشور ایتالیا در قاره اروپا به‌شمار می‌رود.

منبع: chn.ir
انتشار: 4 تیر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 12

به "شهر پمپئی ایتالیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "شهر پمپئی ایتالیا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر پمپئی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید