سامسونگ برای اضافه کردن قلم لمسی به گلکسی فولد 3 فناوری آن را تغییر می دهد

به گزارش وبلاگ پریها، بر اساس اطلاعات منتشرشده از USB Research، سامسونگ احتمالا برای اینکه بتواند از قلم لمسی در گلکسی فولد استفاده کند، فناوری آن را تغییر خواهد داد.

سامسونگ برای اضافه کردن قلم لمسی به گلکسی فولد 3 فناوری آن را تغییر می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، مدتی پیش، شایعاتی در فضای مجازی منتشر شده بود که ادعا می کرد گلکسی فولد 2 با قلم S Pen همراه خواهد بود؛ اما زمان گذشت و متوجه شدیم این شایعه صحت ندارد. به تازگی، یکی از خبرگزاری های فناوری به نقل از USB Research، اطلاعات جدیدی درباره استفاده از قلم لمسی در نسل بعدی گوشی های منعطف سامسونگ منتشر نموده است. براساس این اطلاعات، سامسونگ باردیگر سعی می نماید در گلکسی فولد 3 از S Pen استفاده کند؛ ولی این بار باید فناوری متفاوتی به کار گیرد.

سری گلکسی نوت از فناوری رزونانس الکترومغناطیسی (EMR) برای قلم S Pen استفاده می نماید که به طورکلی ارزان تر از گزینه های دیگر است. البته قلم هایی که با استفاده از این روش در گوشی های هوشمند به کار گرفته می شوند، درمقایسه با قلم هایی که از الکتروستاتیکی اکتیو (AES) استفاده می نمایند، دقت بیشتر و تأخیر کمتری دارند.

دلیل اصلی استفاده نکردن از قلم S Pen در گلکسی فولد 2 چه بود؟ براساس گزارش های منتشرشده، سامسونگ برای یکپارچه سازی دیجیتایزر EMR با شیشه فوق العاده باریک (UTG) دچار مشکل شده است. این نکته را نیز نباید فراموش کرد که گلکسی فولد دستگاهی منعطف است و طراحی آن با سری نوت تفاوت دارد. این مسائل باعث شده که سامسونگ فعلا برای استفاده از قلم S Pen در گلکسی فولد 2 دست نگه دارد. یکی از حدس هایی که USB Research درباره آینده S Pen می زند، این است که سامسونگ تا وقتی به فناوری جدیدی برای استفاده قلم لمسی در گوشی منعطف خود دست پیدا کند، استایلوس الکتروستاتیکی اکتیو (AES) را در گلکسی فولد 3 قرار می دهد.

فناوری AES رجحان هایی درمقایسه با EMR دارد؛ ازجمله دقت بسیار زیاد. بر اساس محاسبات اجرا شده، قلم های هوشمندی که از فناوری AES استفاده می نمایند، دقتی در ابعاد پیکسل دارند و می توانند شیب را نیز تشخیص دهند.

پیش تر از این فناوری در تبلت های مایکروسافت سرفیس و آیپدهای اپل استفاده شده است. اکنون مدتی است که قلم S Pen از قابلیت تشخیص شیب پشتیبانی می نماید؛ اما به دلیل شیوه عملکرد فناوری EMR نمی تواند کاملا دقیق عمل کند.

به هر حال، ادغام حسگرهای موردنیاز AES در سخت افزار Y-OCTA موجود در نمایشگرهای امولد سامسونگ طراحی IC را پیچیده می نماید. درضمن، شرکت های LG Display و BOE در حال ساخت صفحه نمایش های تاشو مبتنی بر AES هستند؛ بنابراین، اگر گلکسی فولد 3 از قلم لمسی پشتیبانی کند، احتمالا رقبایی نیز خواهد داشت. برخی از تحلیلگران معتقدند سامسونگ ضخامت UTG را دوبرابر می نماید و آن را از 30 میکرومتر به 60 میکرومتر می رساند تا بتواند دربرابر فشار نوک قلم لمسی مقاومت کند. این نگرانی ها درباره میزان مقاومت نمایشگر یکی دیگر از دلایل لغو عملیات اضافه کردن قلم S Pen به گلکسی فولد 2 است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1281

به "سامسونگ برای اضافه کردن قلم لمسی به گلکسی فولد 3 فناوری آن را تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ برای اضافه کردن قلم لمسی به گلکسی فولد 3 فناوری آن را تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید