راه اندازی مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت های الکترونیک برق منطقه ای باختر

به گزارش مجله پریها، مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت های الکترونیک شرکت برق منطقه ای باختر با حضور استاندار مرکزی افتتاح شد.

راه اندازی مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت های الکترونیک برق منطقه ای باختر

به گزارش مجله پریها، سیدعلی آقازاده در جریان بازدید از شرکت برق منطقه ای باختر و افتتاح مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت های الکترونیک با بیان اینکه پست انجیرک یکی از دو یا سه پست توزیع برق در کشور است، اظهار کرد: پست انجیرک به عنوان یک پست محوری در تقسیم و توزیع نیروی برق کشور عمل می نماید.

وی اضافه کرد: استان مرکزی به عنوان یک استانی که واسطه ای در توزیع برق کشور است، بیش از 1200 کیلومتر خط فراوری و توزیع دارد که این ظرفیت در بین دیگر استان های کشور بی نظیر محسوب می گردد به همین منظور حساسیت کار شرکت توزیع برق و شرکت های وابسته حساس است.

استاندار مرکزی توضیح داد: امروز اقدامات اجرا شده از جمله سیستم های مانیتورینگ و رله ای بسیار پیچیده است که در گذشته برای تعمیر باید به خارج از کشور ارسال می شدند، اما امروز در کمتر از 2 ساعت تعمیراتی که ماه ها وقت لازم داشت، توسط متخصصین برق باختر برطرف می گردد که این یکی از بزرگترین دستاوردهایی است که در سایه تحریم ها و محدودیت های موجود به آن دست پیدا نموده ایم.

آقازاده بیان نمود: مرکز مانیتورینگ هوشمند شرکت برق باختر بیش از 900 دوربین را در سراسر استان به صورت هوشمند رصد می نماید و کوچکترین حرکت و اتفاقی در شبکه بلافاصله اطلاع و در مرکز کنترل رسیدگی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 188

به "راه اندازی مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت های الکترونیک برق منطقه ای باختر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت های الکترونیک برق منطقه ای باختر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید