راهنمای کرایه موتور در تور تایلند

به گزارش وبلاگ پریها، یکی از کارهای جالب و مفرحی که می‎تواند شما را به بازدید جاذبه‌های بیشتری ببرد، کرایه موتور سیکلت در تور تایلند است. در این مقاله شما را با نکاتی آشنا خواهیم کرد که بدون اطلاع از آنها نباید موتور کرایه کنید.

راهنمای کرایه موتور در تور تایلند

اگر برای کرایه موتور به مغازه های بزرگ تر بروید بعضی از آن ها به شما خدمات بیمه هم ارائه می دهند. پیشنهاد می کنیم که حتما کمی بیشتر پول خرج کنید و خودتان را بیمه کنید چون در صورت بروز حادثه، هزینه های شما بسیار کمتر می شود. این بیمه اغلب، خسارت و هر نوع تصادفی را پوشش می دهد.

شاید با دیدن اولین موتور در تور تایلند وسوسه شوید و به سراغ کرایه موتور بروید اما بهتر است که مغازه های بیشتری را بگردید و گزینه های بهتری را پیدا کنید. دنبال ارزان ترین موتور نباشید و در عوض به دنیال مغازه هایی باشید که موتورهای باکیفیت تری دارند. مغازه هایی که اعتبار بیشتری دارند به شما اجازه می دهند تا بدون اینکه پاسپورت خود را در آنجا بگذارید موتور را کرایه کنید. در این مغازه ها به جای پاسپورت اصلی می توانید کپی پاسپورت را به همراه مقداری سپرده در ازای کرایه موتور به فروشگاه بدهید. گاهی پیش آمده که به دلیل صدماتی که به موتور وارد شده مغازه ها پاسپورت مشتری را به او نداده اند. اما اگر موتورهای خیلی بزرگ کرایه کنید معمولا همه مغازه ها پاسپورت را به عنوان ضمانت پیش خودشان نگه می دارند.

موتور وسیله بسیار خطرناکی است مخصوصا این که آن را در جایی سوار شوید که جاده های خرابی دارید و به قوانین رانندگی چندان توجهی نمی شود. حتی اگر قرار باشد فقط چند متر سوار موتور باشید باز هم حتما از کلاه استفاده کنید. از فروشنده،  کلاهی را درخواست کنید که همه جای سر و صورت شما را به خوبی بپوشاند.

در هنگام کرایه موتور خوب آن را بازرسی کنید و ازش عکش بگیرید. با این عکس هر نوع خراشیدگی ها و صدماتی که موتور دارد را ثبت می کنید و در هنگام پس دادن موتور، مغازه دار نمی تواند از شما پولی بابت این صدمات بگیرد. این را موقعی تجربه کردم که به خاطر چند خط خوردگی کوچک موتور محبور شدم 200 دلار بیشتر پول دهم.

مدارک لازم برای کرایه موتور در تور تایلند

  1. پاسپورت
  2. فتوکپی پاسپورت
  3. پول نقد 
  4. گواهی رانندگی
  5. اطلاعات تماس
انتشار: 4 آذر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 42

به "راهنمای کرایه موتور در تور تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کرایه موتور در تور تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید