خرید سوغاتی در پوکت

به گزارش وبلاگ پریها، پوکت شهر فوق العاده تایلند می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد این شهر در کنار تمام زیبایی های خود دارای بازارها و مراکز خرید بسیار زیادی می باشد که هر گردشگری که به این شهر سفر می نماید می تواند از این بازارها خرید نماید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی پوکت با ما همراه باشید.

خرید سوغاتی در پوکت

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

بازارهای شبانگاه معمولا اضافه شاداب جالب توجه هستند و گشت و گذار در آن درک بهتری از زندیگی در پوکت به شما می دهد، افزون بر آن این بازارها اغلب بسیار کم بها هستند و این مهم ترین نکته درباره آنان است. مردم محلی این بازارگاه را به نام ناکا (Naka Market) می شناسند. در تیمچه غذاهای محلی زاید طبخ می شوند که اگر اهل آزمون طعم های جدید هستید غرض می کنیم که حتما آن ها را امتحان کنید. در خریدوفروش متعامدمتعامل ها میزها را در معادل خود چیده اند و خرت و پرت های اضافی می شناسند که در میان آن ها می توانید یادگاری و سوغاتی های دلخواهتان را پیدا کنید و با قیمت مناسبی خرید کنید. در این میان می توان به بلوزهای مد روز تا کارت پستال های زیبا تمثیل کرد. در بازارگه احیانا انواع اضافی نظر شما را جلب می نماید که بدون این که تنگ دست باشد پول زیادی خرج کنید می توانید آن ها را بیع کنید.

پاتونگ

پاتونگ شاداب جالب توجه ترین گذرگاه در شهر پوکت است اما جالب است بدانید علاوه بر کافه های زاید که دارد مکانی مفت برای خرید سوغاتی در پوکت نیز می باشد. در کاملاً طول ساحل و حتی کمی دورتر از آن پر از دکان ها و دست فروشانی است که کالا اقسام بامزه و ارزان سوغاتی را می فروشند. اگر شما اهل چانه زنی هستید و در این کار تبحر دارید می توانید با قیمت مناسبی کالا اقسام را ابتیاع کنید. البته بعضی از آن ها ممکن است فاسد شدنی باشند یا زود خراب بشوند، به هر حال با این قیمت کم نمی توان توقع کیفیت فوقانی و زیرین را داشت.

شهر قدیمی پوکت

از بیرون که به خانه های این منطقه نگاه می کنید عمارت ساخت هایی به رنگ های، آبی، سبز و صورتی را می بینید که در درون آن ها زردرنگ نهانی است. ترکیبی از کافه ها و بوتیک ها شارع های پر شور را شکل داده و برای خرید سوغاتی در پوکت اضافه کم ارزش است. در دکان ها بیش از آن چه تصور می کنید می توانید سوغاتی پیدا کنید. در کاسب حسابگر عامی به نام Ban Boran می توانید لباس ها و اشیا کهنه و جدید را خریداری کنید. در این بازارگه اقمشه ممکن است قیمت بیشتری نسبت به تیمچه شبانگاه داشته باشند اما از کیفیت بالاتری بهره ور هستند و بنا های زیبای آن نیز ارزش دیدن را دارند.

بازار چیلوا

بازار چیلوا شناخته شده ترین و رایج ترین بازارچه برای خرید سوغاتی در پوکت است، در راسته چیلوا می توانید کالا اقسام و سوغاتی های خوشمزه را خرید کنید. در چیلوا لباس های مد روز را در کنار ساخته شده جات دست ساز بسیار، امتعه کیف و متاع زیبایی به فروش گذاشته اند و اغلب خریداران آن را جوانان تشکیا می دهند. اگر برای خرید سوغاتی در پوکت چیلوا را انتخاب کردید حواستان باشد که کمی پول کنار بگذارید تا هنگامی که جانانه خسته و گشنه شدید بتوانید در بار های گرداگرد غذایی نوش جان کنید.

مرکز خرید سور مرکزی پوکت را می توان بهشت تعشق مندان به خرید دانست. حتماً علی رغم شیک بودن این مرکز تماما ثانیه به برندهای لوکس دنیا نمی باشد. باآنکه بعضی دکان های بین المللی در آن هستند اما دست فروشان و بعضی غرفه ها وقت حسن به فروش دست سازها و سوغاتی های سنتی تایلند است که در میان آن ها می توان به بهایم چوبی و لباس های محلی منطقه اشاره نمود. مسلماً با توجه به مکانی که آزادی نموده اید قیمت اقمشه کمی اعلی از سایر بازارها است اما اغلب می توانید روی کیفیت امتعه حساب کنید و دلگرمی داشته باشید که برای سال های دیلاق به نشانی یادگاری از سفر تایلند برای شما خواهند ماند.

واکینگ استریت

دوباره به شهر نوین پوکت بازمی گردیم. بازارچه در عصرهای روز یکشنبه در امتداد جاده Thalang برپا می گردد . مردم محلی برای این بازار نام Talaad Yai را انتخاب نموده اند که ترجمه آن به قهرمانی می گردد بازار بزرگ. بازارچه پر است از خوراکی ها و غذاهای خصوصی مردم پوکت حتماً در کنار آن متجاوز از مردم شهر کوشش می نمایند تا سازه های دستی خود را (از عروسک و اسباب بازی غمناک تا لباس و ساختگی جات) به مراجعان بفروشند. خریدوفروش علاوه زیبا و منقش است و حس شادابی و سرزندگی را به شما می دهد. می توان آن را یکی از کامل بلوز رکابی مکان ها برای خرید سوغانی در پوکت نامید.

مرکز خرید جانگسیلون

یک مرکز خری متجاوز بزرگ دیگر که می توان آن را شبیه به جشنواره مرکزی دانست. این مرکز خرید نیز ترکبی از مشهورترین برند های بین المللی دنیا است که در کنار مارک های کم تر نهان شده تاجران محلی تایلند به فروش می رسند. در واقع این محل را می توان در صدر لیست مکان های خرید سوغاتی در پوکت قرار گرفته است چرا که با هر سرمایه ای می توان جنس مورد نظر را در آن پیدا کرد. قلمرو خاصی از آن به هنرها و صنایع دستی تایلندی ویژه تعلق داده شده است، در این قسمت خریداران می توانند اجناس را با کیفیت بالا خریداری نمایند که یقیناً توسط محلی ها تکوین شده و برای صنعت منطقه نیز مفید است. پس از ختم و شروع خرید نیز شما در خیابان پاتونگ هستید و می توانید به گردش در آن بپردازید.

منبع:

منبع: ای تایلند
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 422

به "خرید سوغاتی در پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید سوغاتی در پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید