73 هزار زائر در سامانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ثبت نام کردند

به گزارش وبلاگ پریها، محمد حسین زارع صفت ظهر سه شنبه در نشست ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در محل دفتر استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه یک سوم کاروان هایی که سال جاری به مشهد سفر می نمایند جدید التاسیس هستند، اظهار کرد: تا به امروز 73 هزار نفر در قالب 368 کاروان در سامانه ثبت نام زائر نام نویسی کردند و 9 هزار نفر نیز در لیست انتظار هستند.

73 هزار زائر در سامانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ثبت نام کردند

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه سفر به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی با اشاره به ثبت نام الکترونیکی هیئت های عزاداری در سامانه خدمات سفر استان اضافه نمود: ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در قالب 11 کمیته اقدامات لازم را جهت ساماندهی خدمات دهی به زائران اربعین حسینی انجام داده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه منطقه رباط طرق به عنوان ایستگاه ابتدایی استقبال از زائران پیاده استان در محور نیشابور در نظر گرفته است، عنوان نمود: یکی از مهمترین کمیته های ستاد خدمات سفر استان خدمات شهری بوده که از جمله فعالیت های آن برای دهه آخر صفر می توان به اطلاع رسانی، مناسب سازی راه های ترافیکی، شست و شوی خیابان ها، جمع آوری متکدیان، هماهنگی ایستگاه های آتش نشانی و ایمنی و ساماندهی ایستگاه های زائر اشاره نمود.

زارع صفت با اشاره به اختصاص500 دستگاه تاکسی توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد در اطراف حرم اطلاع داد و گفت: همچنین 150 بازرس شهری، 500 بازرس اصناف و 200 بازرس مالی نسبت به نحوه توزیع و خدمات بازارهای سطح شهر مشهد در حالت آماده باش هستند.

وی در مورد اسکان زائران دهه آخر صفر در مشهد توضیح داد: کمیته اسکان و رفاه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی نسبت به اسکان 90 هزار تخت اقامتی، 85 هزار نفر امکان اضطراری و 175 هزار تخت برای شب خواب اقدامات لازم را انجام داده است.

زارع صفت افزود: کمیته درمان و فوریت های پزشکی نیز 168 دستگاه آمبولانس و اورژانس هوایی را جهت خدمات درمانی برای زائران دهه آخر صفر در نظر گرفته است.

وی به اقدامات شهرداری ها و دهیاری های خراسان رضوی جهت خدمات دهی به زائران دهه آخر صفر اشاره و ابراز کرد: برطرف سد معبر در طول راستا زائران پیاده و کاروان های زیارتی، بازسازی و پاکسازی چشمه های بهداشتی، مناسب سازی راستا و جمع آوری نخاله ها از سطح شهر و روستا از جمله اقدامات شهرداری ها و دهیاری های استان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: پیش بینی می گردد در دهه آخر صفر سه میلیون زائر و 250 هزار نفر زائر پیاده به مشهد سفر نمایند که در این خصوص 175 هزار تخت جهت اقامت و 250 ایستگاه استقبال از زائر در راستا زائران در استان ساماندهی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 785

به "73 هزار زائر در سامانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ثبت نام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "73 هزار زائر در سامانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ثبت نام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید