گروه بین المللی بحران: طالبان حضور آمریکا برای مبارزه با تروریسم را نمی پذیرد

به گزارش وبلاگ پریها، عضو ارشد گروه بین المللی بحران گفت که بعید است طالبان با پیشنهاد آمریکا برای ادامه حضور نظامیان این کشور برای مبارزه با تروریسم در افغانستان موافقت کند.

گروه بین المللی بحران: طالبان حضور آمریکا برای مبارزه با تروریسم را نمی پذیرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ پریها، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که بارها از خواستش برای خروج نیروها از افغانستان گفته چندین بار نیز بطور عمومی بر ادامه حضور نظامی در افغانستان برای مبارزه با تروریسم تاکید نموده است اما به گفته کارشناسان، طالبان این حضور را نمی پذیرد.

اندرو واتکینز عضو ارشد گروه بین المللی بحران گفت: اعضای طالبان که ما با آن ها صحبت نموده ایم، در همه سطوح این گروه و در مناطق مختلف افغانستان می گویند که این موضوعی غیرقابل مذاکره است و ادامه حضور نظامیان غربی در این کشور ممکن نیست.

کامران بخاری پژوهشگر اندیشکده مرکز سیاست جهانی نیز می گوید که برای ماموریت موثر مبارزه با تروریسم در افغانستان به حضور دستکم 4 هزار نظامی در این کشور احتیاج است و تاکید نمود که قبول چنین چیزی توسط طالبان بسیار سخت خواهد بود.

وی اضافه نمود که درصورت قبول این موضوع، طالبان احتمالاً خواهان امتیاز بزرگی مانند تغییر قانون اساسی افغانستان خواهد شد.

آمریکا در توافقنامه قطر متعهد شده که تا ماه می سال 2021 میلادی و مشروط به پایبندی طالبان به مفاد این توافق همه نیروهایش را از افغانستان خارج کند.

با این حال ترامپ پیش از این تصریح نموده بود که حتی در صورت خروج همه نیروها از افغانستان، آمریکا برای همواره در این کشور حضور اطلاعاتی قوی خواهد داشت.

اخیراً اما ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان به وبلاگ پریها گفت که جدول زمانی خروج نیروهای خارجی از افغانستان معین است و هشدار داد که اگر نیروهای خارجی در زمان معین شده از افغانستان خارج نشوند، طالبان تصمیم های لازم را اتخاذ خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1176

به "گروه بین المللی بحران: طالبان حضور آمریکا برای مبارزه با تروریسم را نمی پذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه بین المللی بحران: طالبان حضور آمریکا برای مبارزه با تروریسم را نمی پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید