کودک 7 ساله قربانی کرونا شد، احتمال اوج گیری موارد فوتی در بوشهر بسیار زیاد است

به گزارش مجله پریها، دبیر ستاد مبازه با کرونا در استان بوشهر گفت: با فوت دختر بچه 7 ساله مبتلا به کرونا مجموع جان باختگان ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز پنجشنبه پنجم تیر به 61 نفر رسید.

کودک 7 ساله قربانی کرونا شد، احتمال اوج گیری موارد فوتی در بوشهر بسیار زیاد است

به گزارش از ، سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان نمود: دختر بچه ای 7 ساله که سابقه بیماری آسم داشت به علت ابتلا به کرونا درگذشت.

او افزود: نگذاریم بچه ها قربانی رفتار عادی ما با کرونا شوند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه در شبانه روز گذشته 12 مورد مثبت جدید در بیمارستان های استان بستری شده اند، ادامه داد: اکنون 102 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ها بستری هستند.

کشمیری مطرح کرد: مجموع بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه 31 نفر است که از این تعداد 17 نفر به کمک دستگاه نفس می کشند و حال عمومی مناسبی ندارند.

او ادامه داد: مجموع افرادی که در استان بوشهر به کووید 19 مبتلا شده اند از مرز پنج هزار نفر عبور کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با بررسی فرایند ابتلا و بستری شدن موارد جدید، احتمال اوج گیری موارد فوتی در استان بوشهر بسیار زیاد است.

کشمیری با اشاره به بازگشایی مراکز خدمات جامع سلامت که به صورت کامل در زمان شیوع کرونا تعطیل شدند، بیان نمود: در هفته های گذشته شاهد تعطیلی چند مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت و پایگاه سلامت به دلیل ابتلای کارکنان آن مراکز به کرونا بودیم که با بهبود قطعی آنان ارائه خدمت به مردم در این مراکز به روال عادی بازگشت.

او افزود: مراکز خیبر و چغادک در شهرستان بوشهر، مراکز مال خلیفه و محمد صالحی در شهرستان گناوه از جمله این مراکز بودند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: مراکز نخل تقی و اخند در شهرستان عسلویه و چهار روستایی در شهرستان گناوه نیز هفته آینده بازگشایی خواهند شد و فرایند ارائه خدمات به مردم در این مراکز به شکل عادی از سر گرفته می شود.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 1 شهریور 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1089

به "کودک 7 ساله قربانی کرونا شد، احتمال اوج گیری موارد فوتی در بوشهر بسیار زیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودک 7 ساله قربانی کرونا شد، احتمال اوج گیری موارد فوتی در بوشهر بسیار زیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید