کف و سقف عیدی کارگران در سرانجام سال معین شد

معاون وزیر کار گفت: عیدی سال جاری برای کارگرانی که حقوق پایه آنها بر مبنای حداقل دستمزد مصوب سال 98 است، 3 میلیون و 33 هزار و 765 تومان و برای سایر کارگران دو برابر حقوق پایه آنها خواهد بود.

کف و سقف عیدی کارگران در سرانجام سال معین شد

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، حاتم شاکرمی با تاکید بر الزام کارفرمایان بر پرداخت عیدی و پاداش انتها سال کارگران گفت: بر اساس ماده واحده مصوب سال 1370 در مورد پرداخت عیدی و پاداش کارگران، گفت: بر اساس این ماده واحده، کلیه کارگاه های مشمول قانون کار مکلف هستند به غیر از حقوق، به هر یک از کارگران خود در انتها هر سال معادل شصت روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند.

وی با بیان اینکه البته قانون کار برای عیدی کارگران سقف نیز معین نموده است، اضافه کرد: بر این اساس فارغ از میزان حقوق پایه کارکنان، عیدی هر کارگر نباید از سه برابر حداقل دستمزد همان سال بیشتر باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به اینکه عیدی و پاداش کارگرانی که کمتر از یکسال در کارگاه جاری سابقه کار دارند نیز، باید به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه و پرداخت گردد، اضافه کرد: با این حساب، هر کارگر باید دو برابر حقوق پایه خود را به عنوان عیدی و پاداش انتها سال دریافت کند اما عیدی پرداختی نباید از سه برابر حداقل دستمزد تجاوز کند.

شاکرمی تاکید نمود: در نتیجه عیدی سال جاری برای کارگرانی که حقوق پایه آنها بر مبنای حداقل دستمزد مصوب سال 98 معادل یک میلیون و 516 هزار و 882 تومان است، 3 میلیون و 33 هزار و 765 تومان خواهد بود. عیدی سایر کارگران که حقوق پایه آنها بیش از حداقل دستمزد است نیز دو برابر حقوق پایه باید محاسبه گردد به شرطی که از 4 میلیون و 550 هزار و 646 تومان بیشتر نگردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 9 اسفند 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 784

به "کف و سقف عیدی کارگران در سرانجام سال معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف و سقف عیدی کارگران در سرانجام سال معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید