کردهای سوریه، آنکارا را به حمایت سیاسی و امنیتی از بغدادی متهم کردند

به گزارش وبلاگ پریها، ایسنا نوشت: مسؤول روابط عمومی نیروهای سوریه دموکراتیک در سخنانی ترکیه را به حمایت و پوشش سیاسی سرکرده داعش و گروه های تروریستی در شمال سوریه متهم کرد.

کردهای سوریه، آنکارا را به حمایت سیاسی و امنیتی از بغدادی متهم کردند

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، ریدور خلیل، مسؤول روابط عمومی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در واکنش به عملیات آمریکا برای نابودی ابوبکر بغدادی، سرنموده گروه تروریستی داعش اظهار داشت: این عملیات ثابت کرد که ترکیه چتری سیاسی و امنیتی برای بغدادی و تمامی عناصر و گروه های تروریستی در شمال سوریه بود و جامعه بین الملل باید سوالاتی را درباره حمایت ترکیه از این گروه ها و اهداف حکومت این کشور مطرح کند.

وی اضافه کرد: پس از انتها نبر باغوز در 23 مارس دستگاه اطلاعات نیروهای سوریه دموکراتیک داده های اطلاعاتی موثقی به دست آورد که نشان می داد بغدادی به ادلب منتقل شده است و ما این اطلاعات را با رسانه ها و افکار عمومی به در میان گذاشتیم.

ریدور خلیل در ادامه توضیح داد: عملیات نابودی بغدادی یک دستاورد تاریخی بود که در نتیجه همکاری میان نیروهای قسد و آمریکا محقق شد و این عملیات به دلیل تجاوز ترکیه به منطقه مان یک ماه به تعویق افتاد. به دنیا نسبت به خطر ورود گروه های تکفیری همراه با ارتش ترکیه به منطقه رأس العین و تل أبیض هشدار می دهیم چراکه این مسأله محیط مناسبی را برای بازگشت داعش فراهم نموده و یک خطر برای منطقه و جامعه بین الملل ایجاد می نماید.

از سوی دیگر، نیروهای سوریه دموکراتیک با صدور بیانیه ای بر ضرورت آزادسازی تمامی مناطق سوریه که توسط ترکیه اشغال شده اند، تأکید کردند.

در این بیانیه آمده است: رأس العین، تل أبیض، جرابلس و عفرین همگی شهرهای اشغالی سوریه هستند و باید از اشغال ترکیه آزاد شده و به سوریه تحویل داده شوند.

طبق این بیانیه، منطقه اشغال شده توسط ترکیه در شمال سوریه محاصره شده است و نیروهای آنکارا قادر به خروج از آن نیستند.

نیروهای قسد در بیانیه خود با اشاره به اداره خودمختار نمودها در شمال سوریه نیز تأکید کردند که این اداره با تمامی نهادهایش باقی خواهد ماند و به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 597

به "کردهای سوریه، آنکارا را به حمایت سیاسی و امنیتی از بغدادی متهم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردهای سوریه، آنکارا را به حمایت سیاسی و امنیتی از بغدادی متهم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید