پارلمان لیبی اصلاحیه تقسیم مناطق انتخاباتی را تصویب کرد

به گزارش مجله پریها، پارلمان لیبی اصلاحاتی در قانون اساسی این کشور را تصویب کرد که به موجب آن لیبی به سه منطقه انتخاباتی تقسیم می گردد.

پارلمان لیبی اصلاحیه تقسیم مناطق انتخاباتی را تصویب کرد

به گزارش مجله پریها، عبدالله بلیحق، سخنگوی پارلمان لیبی اعلام نمود که دهمین اصلاحیه در قانون اساسی این کشور که بند ششم قانون همه پرسی را تقویت می نماید، در پارلمان تصویب شد.

بلیحق در گفتگویی ویدئویی که در سایت رسمی پارلمان منتشر شده، اظهار کرد: با اجرای اصلاحیه جدید، کشور به سه منطقه انتخاباتی تقسیم می گردد.

بند ششم قانون همه پرسی لیبی صراحت دارد، پیش نویس قانون اساسی لیبی برای تایید باید در هر اقلیمی (در شرق، غرب و جنوب) نسبت 50 به اضافه یک درصد را کسب کند، همچنین برای تایید قانون اساسی در مجموع موافقت دو سوم مردم لیبی نیاز است.

این مسئول لیبیایی بدون اشاره به تعداد کلی نمایندگانی که در جلسه حضور یافتند و اینکه آیا این اصلاحیه به حداکثر مشخص شده (موافقت 120 نماینده) نیاز دارد یا نه، اضافه کرد: کار با رای گیری از بیش از 102 نماینده درباره اصلاحیه دهم قانون اساسی انجام شد.

سازمان ملل نیز از مصوبه پارلمان درباره اصلاحیه دهم در اعلامیه قانون اساسی (قانون اساسی موقت این کشور که از سال 2011 اجرا می گردد) به عنوان مقدمه ای برای به همه پرسی گذاشتن پیش نویس قانون اساسی دائمی این کشور استقبال کرد.

فرستاده سازمان ملل به لیبی اعلام نمود، از کوشش پارلمان برای صدور قوانین ضروری جهت انتقال به مرحله موسسات ثابت به وسیله به همه پرسی گذاشتن پیش نویس قانون اساسی و برگزاری انتخابات سراسری استقبال می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 فروردین 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 184

به "پارلمان لیبی اصلاحیه تقسیم مناطق انتخاباتی را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارلمان لیبی اصلاحیه تقسیم مناطق انتخاباتی را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید