می توان هزینه مسافرت های داخلی را کاهش داد، معاونت گردشگری برنامه ریزی کند

به گزارش وبلاگ پریها، خبرنگاران: مدیرکل سابق دفتر آمار و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: می توان با اقداماتی هزینه سفرهای داخلی مردم را کاهش داد و این سفرها را همگانی کرد.

می توان هزینه مسافرت های داخلی را کاهش داد، معاونت گردشگری برنامه ریزی کند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای کانادا بهار 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

اردشیر اروجی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی وبلاگ پریها گفت: سازمان میراث فرهنگی باید نسبت به همگانی کردن گردشگری کاری انجام دهد، یکی از وظایف این سازمان همین است که این امکان گردشگری را برای همه اقشار فراهم کند، آن افرادی که خودشان دستشان به دهانشان می رسد و هزینه های خود را می توانند تامین نمایند، این سفرها را انجام می دهند ولی وظیفه سازمان است که با تدابیری که می اندیشد سفرهای ارزان قیمت را برای افراد با درآمد متوسط به پائین فراهم کند که آن هم روش هایی دارد.

وی افزود: در دولت گذشته اقداماتی در این زمینه انجام شد، سفر برای کارمندان دولت ایجاد کردند و قرار شد مبلغی را از قسمت رفاهیات آن اداره به کارت سفر واریز نمایند و مقداری هم هتل ها در دوران غیر پیک به افرادی که کارت سفر دارند تخفیف دهند تا این سفرها ارزان انجام شوند، ضمن اینکه در دوران غیر پیک هتل ها هم از مشتری متناسب خودشان برخوردار شوند ولی متأسفانه این کار به درستی انجام نشد و باخت.

اروجی توضیح داد: اقدام دیگر، توسعه هتل های 3ستاره و 4 ستاره است، لازم نیست همه هتل های ما 5 ستاره باشند که شبی برای هر تخت 300 تا 400 هزار تومان بگیرند، می توانند به هتل های 3 ستاره تبدیل گردد که خیلی از امکاناتی که مسافر نمی خواهد از آنها استفاده نمایند مثل استخر و زمین بازی های سرپوشیده که در هتل 5 ستاره است را ندارد و هزینه هتل ها کمتر گردد که مسافر به جای 300 هزار تومان با 50 تا 100 هزار تومان در هر شب بتواند هزینه اقامت خود را تامین کند.

مدیرکل سابق دفتر آمار و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: اینها تدابیری است که سازمان میراث فرهنگی می تواند متناسب با شرایط درآمدی اقشار مختلف سازمان میراث فرهنگی بیاندیشد و برای آنها برنامه ریزی کند، حتی خیلی از وام های کم بهره ای که به هتل ها برای ساخت می دهند، می توانند از هتلداران بخواهند که به مدت 4 سال باید به افرادی که کارت سفر دارند تخفیف 30 درصدی بدهید.

وی افزود: مسئولان می توانند اقداماتی انجام دهند که با مدیریت صحیح، سفر برای اقشار پائین دست جامعه فراهم گردد و آنها هم از سفرهای مختلف بهره مند گردد و بتوانند تمدد اعصاب و آرامش روحی و ورانی پیدا نمایند که آن هم برای همه ضروری است ضمن اینکه با فرهنگ اقوام مختلف آشنا می شوند و همدلی در سطح کشور ایجاد می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 763

به "می توان هزینه مسافرت های داخلی را کاهش داد، معاونت گردشگری برنامه ریزی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می توان هزینه مسافرت های داخلی را کاهش داد، معاونت گردشگری برنامه ریزی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید