موسوی تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر ایران در نشست شورای حقوق بشر را محکوم کرد

به گزارش مجله پریها، سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر ایران در نشست شورای حقوق بشر که توسط سوئد و با حمایت برخی کشور های غربی ارائه شده را گزینشی و با اهداف سیاسی خواند و آن را محکوم کرد.

موسوی تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر ایران در نشست شورای حقوق بشر را محکوم کرد

به گزارش گروه سیاسی مجله پریها، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر که توسط سوئد با حمایت برخی کشور های غربی ارائه شده را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی خواند و آن را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه شرح داد: مایه تاسف است که استفاده سیاسی و ابزاری از حقوق بشر و به کارگیری استاندارد های دوگانه در این حوزه در حال تبدیل شدن به یک امر عادی می باشد. به همین دلیل کیفیت واکنش ها و مواضع این کشور ها در قبال سرکوب اعتراضات نژاد پرستانه در آمریکا نمونه خوبی برای سنجش و راستی آزمایی نگرانی های حقوق بشری این گروه از کشور ها می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: رویکرد حامیان قطعنامه شرایط حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ استاندارد های دوگانه در خصوص شرایط حقوق بشر کشور ها موجبات سوء استفاده از مکانیسم های سازمان ملل متحد را فراهم کرده است که از این شرایط ابراز تاسف می کنیم.

موسوی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمسالار دینی است که در چارچوب تعهدات مذهبی و پای بندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین المللی، در راستای توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی گام برداشته و در عمل نیز خود را متعهد به رعایت آن می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه رویکرد مخرب حامیان این قطعنامه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران را واجد اشکالات و ایرادات متعددی ارزیابی کرد که از جمله آن ها استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر، نادیده دریافت ارزش ها و باور ها و ویژگی های خاص فرهنگی جوامع مختلف، عدم توجه به واقعیت ها در نتیجه تاثیر پذیری از فضای رسانه ای و تبلیغاتی علیه کشور و بی توجهی و سکوت نسبت به نقض گسترده حقوق بشر ملت ایران در نتیجه اعمال تحریم های ظالمانه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1095

به "موسوی تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر ایران در نشست شورای حقوق بشر را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر ایران در نشست شورای حقوق بشر را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید