مقام مجلس آلمان: ترامپ بحران قانون اساسی در آمریکا ایجاد نموده است

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان با توجه به رفتارهای تحریک آمیز ترامپ در مناقشات با کنگره درباره روند استیضاح خود این را شرایطی جدی دانسته و گفت: ترامپ یک بحران قانون اساسی ایجاد نموده است.

مقام مجلس آلمان: ترامپ بحران قانون اساسی در آمریکا ایجاد نموده است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نوربرت روتگن، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان در تبادل نظر با سایت رادیو آلمان به مسئله مناقشات بین دموکرات ها و رئیس جمهور آمریکا بر سر مسئله استیضاح ترامپ پرداخته و درباره اعلام وی مبنی بر اینکه در زمینه تحقیقات در این باره با دموکرات ها همکاری نمی نماید گفت : من با ارزیابی دموکرت ها موافقم که حالا یک بحران قانون اساسی در آمریکا ایجاد شده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آن را ایجاد نموده است.

وی اضافه نمود: رئیس جمهور آمریکا البته بر اساس سیستم قانون اساسی این کشور قدرتمند است، اما فراتر از قانون قرار ندارد و ترامپ به گونه ای رفتار می نماید که ادعا می نماید قانون را به تبعیت خود در نیاورده است و با این موضع گیری خود یک بحران قانون اساسی را در مناسبات با کنگره ایجاد نموده است. این یک شرایط بسیار بسیار جدی و جدید است.

این مقام مجلس آلمان توضیح داد که من اعتقاد دارم که این شرایط حالا به مناقشاتی در دادگاه قانون اساسی این کشور منجر می گردد.

وی در بخش دیگری از این تبادل نظر به مسئله حمله ترکیه به شمال سوریه پرداخته و گفت: واقعیت این است که ترامپ به رئیس جمهور ترکیه برای این مداخله نظامی چراغ سبز نشان داده است و متاسفانه این اتفاق می افتد. ترامپ به نیروهای آمریکایی دستور داده که مداخله ننمایند و عقب نشینی نمایند.

وی در ادامه توضیح داد که نمودهای سوریه کاملا بحق حالا احساس می نمایند که آمریکا آن ها را تنها گذاشته است و ما می توانیم به جای آمریکا درباره غرب این ایده را داشته باشیم.

وی اضافه نمود: آن ها واقعا تنها گذاشته شده اند و آن ها خودشان این را گفته اند که بعد از اینکه تکلیف خود را با موفقیت انجام داده اند از پشت ختجر خورده اند.

روتگن این اوضاع را برای بشار اسد، رئیس جمهور سوریه یک فرصت خوب دانست که نفوذ خود را این بار با همکاری نمودهای سوریه گسترش دهد. وی همچنین این را فرصت خوبی برای گسترش نفوذ روسیه در منطقه دانسته و در عین حال شرایط را برای مسکو سخت ارزیابی کرد چرا که حالا باید بین دو متحد خود مانور دهد.

وی در ادامه سال های فاجعه بار جنگ در سوریه را همچنین فاجعه ای برای سیاست خارجی اروپا و یا به نوعی دیگر عدم اقدام اروپایی در چنین شرایطی دانسته و گفت: این فاجعه ای است که ما هم مسئول آن هستیم چرا که خود را در آن دخالت ندادیم، اگر چه علایق و منافع ما به آن گره خورده بود.

وی همچنین افزایش هجوم پناهندگان را از دیگر عواقب حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 435

به "مقام مجلس آلمان: ترامپ بحران قانون اساسی در آمریکا ایجاد نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام مجلس آلمان: ترامپ بحران قانون اساسی در آمریکا ایجاد نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید