ثبت بدترین عملکرد تاریخ اقتصاد کانادا

به گزارش وبلاگ پریها، داده های جدید نشان می دهد بین ماه های مارس و آوریل، یک پنجم اقتصاد کانادا آب رفته است.

ثبت بدترین عملکرد تاریخ اقتصاد کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش وبلاگ پریها به نقل از سی بی سی، در سه ماهه منتهی به می اقتصاد کانادا 11.6 درصد کوچک تر شده است که این رقم، بدترین عملکرد تاریخ معاصر اقتصاد این کشور محسوب می شود. تنها در دو ماه مارس و آوریل اقتصاد کانادا 20 درصد کوچک شده که همین عملکرد نیز بیشترین تاثیر را در ثبت این آمار عجیب و بی سابقه داشته است.

تعطیلی گسترده کسب و کارها در نتیجه شیوع کرونا و سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی از جمله دلایل مهم ثبت رشد منفی 11.6 درصدی مالی کانادا در سه ماهه منتهی به آوریل بوده است ساخت و ساز با رشد منفی 22.9 درصدی و تولیدات صنعتی با رشد منفی 22.2 درصدی تاثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته اند اما بیشترین نقش در این بین مربوط به حمل و نقل با سقوط عجیب 97.4 درصدی و رستوران و هتلداری با رشد منفی 44.2 دصردی بوده است.

از سوی دیگر اما، رشد بخش نفت و گاز منفی 1.8 درصد بوده است و بخش کشاورزی نیزتنها 0.02 درصد کوچک تر شده است.

دفتر پارلمانی بودجه کانادا پیش بینی نموده است در سناریو بدبینانه، اقتصاد کانادا سال جاری 12 درصد کوچک شود که بدترین شرایط مربوط به سه ماهه دوم سال با رشد منفی 20 درصدی خواهد بود. حتی در سناریو خوش بینانه نیز اقتصاد این کشور حدود پنج درصد کوچک خواهد شد که در هر دو صورت، بدترین عملکرد آن از زمان ثبت گزارش ها در سال 1961تاکنون بوده است.

این دفتر هم چنین نسبت به رسیدن کسری بودجه دولت به رقم بی سابقه 181 میلیارد دلار هشدار داده است که معادل 12.7 درصد کل اندازه اقتصاد کانادا است.

پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها گفته بود: پیامدهای کووید-19 روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک جهت احیای رشد طولانی وناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک لم با اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه سوم سال باشیم اضافه کرد: البته این مساله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول بر می شود.

متوسط رشد مالی کانادا در بازه زمانی1997 تا 2019 معادل 0.2 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 2003 با 1.2 درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر 2008 با منفی 1.4 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1068

به "ثبت بدترین عملکرد تاریخ اقتصاد کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بدترین عملکرد تاریخ اقتصاد کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید