توافق احزاب سوسیالیست و پودموس اسپانیا با تشکیل دولت ائتلافی

به گزارش وبلاگ پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، دو حزب چپ گرای سوسیالیست و پودموس در اسپانیا طرح مشترک خود برای تشکیل دولت ائتلافی در این کشور را اعلام کردند.

توافق احزاب سوسیالیست و پودموس اسپانیا با تشکیل دولت ائتلافی

با تور اسپانیا پاییز 99 از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

این دو حزب چپگرا برای اجرای برنامه مشترک خود که شامل افزایش مالیات ثروتمندان و افزایش حداقل دستمزد می گردد به حمایت حزب چپ جمهوری خواه کاتالونیا، یکی از احزاب ملی گرای منطقه کاتالونیا احتیاج خواهند داشت.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا ضمن اعلام توافق حزب سوسیالیست با حزب پودموس از دیگر احزاب حاضر در مجلس اسپانیا خواست که به تشکیل دولت ائتلافی با حضور این دو حزب یاری نمایند.

رأی دهندگان اسپانیایی روز 10 نوامبر (19 آبان) امسال برای شرکت در چهارمین انتخابات مجلسی طی چهار سال اخیر به پای صندوق های رفتند. حزب سوسیالیست هر چند در این رأی گیری از دیگر احزاب پیشی گرفت اما تنها 120 کرسی از 350 کرسی مجلس را به دست آورد.

حزب پودموس نیز هم اکنون 35 کرسی مجلس را در اختیار دارد. احزاب سوسیالیست و پودموس امیدوارند که بتوانند اولین دولت ائتلافی اسپانیا از زمان سرانجام دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در سال 1975 را تشکیل دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 723

به "توافق احزاب سوسیالیست و پودموس اسپانیا با تشکیل دولت ائتلافی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق احزاب سوسیالیست و پودموس اسپانیا با تشکیل دولت ائتلافی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید